سرگرمی دو هفته‌ای برای مردم

این روزها که مدام و تقریبا هر روزه با اخبار ناخوشایند از وضعیت اقتصادی، معیشتی، فقر، بیکاری و گرانی بیدار می شویم و اساسا بهداشت روان مردم دچار مشکلات جدی شده است، دو هفته را با اخبار استیضاح شهرداری سپری کردیم که همه بر سر نخواستن او توافق داشتند، اما او هر بار با توسل به ابزارهای متعارف و غیرمتعارف مدتی برای خود زمان می خرید و در این میان برخی از اعضای شورا نیز همراه و یاور او بودند، اما سرانجام برکناری وی در کمیته تطبیق تأیید و او دیگر شهردار سقز نیست.

با وجود رأی اکثریت شورا مبنی بر برکناری شهردار، اما مشخص نیست در شرایطی که مردم این روزها دلِ چندان خوشی ندارند، چرا فرماندار سقز یک موضوع به این سادگی را تقریبا دو هفته کش داد؟ در اینجا اشاره به چند نکته لازم است؛

فرماندار در ظاهر قصد دارد اوضاع را در آرامش پیش ببرد، غافل از اینکه برای حفظ آرامش نیاز به ساختن یک معمای پیچیده نیست، کما اینکه در چند روز اخیر برکناری یا ابقای شهردار به یک معما برای افکار عمومی تبدیل شده بود.

از گوشه و کنار اخباری مبنی بر فشارهایی برای ماندگاری شهردار سابق منتشر می شد، باید مشخص شود که اگر فشارهایی وجود داشته، این فشار از ناحیه چه فرد و یا افرادی بوده و اساسا اختیارات فرماندار و اقتدار وی به عنوان رئیس شورای تأمین شهرستان تا چه حد کاهش یافته که برای حفظ یک فرد تا این حد تحت فشار قرار می گیرد؟

و در آخر اینکه شهردار سابق باید می‌دانست که روش‌هایش دیگر برای اداره شهر یا امکان بروز و قابلیت پیاده شدن ندارد یا پتانسیل او در همین حد است، حدی که به هیچ‌وجه توقعات مردم از شهرداری سقز را برآورده نکرد. خود او باید شأن خود را اولی‌تر از آن می‌پنداشت که برای ماندن به هر معامله‌ای تن در دهد.

 

واکاوی- اخبار سقز

مطالب مرتبط

‫3 دیدگاه ها

 1. شاید هم طرفداران برکناری اشتباه می‌کنند …؟!.
  این‌را گذشت زمان ثابت می‌کند …!.
  الله اعلم

 2. سهم خواهی شورا از شهردار موقر و نجیب نتیجه نداد .بنا به شنیده ها چون شهردار زیر بار استخدام فک و فامیل اعضای شورای شهر نرفت. وبدهکاری شهردار قبلی قدرت مانور را در حوزه طرحهای بدونه بازده گرفته بود . اعضای شورا متفق القول بر آن شدن که بنده خدا را استیضاح و نهایتٱ بر کنار کنند. شهرداری که توان پرداخت حقوق کارمندان خود را ندارد.چرا باید انتظار اجرای پروژه های آنچنانی را داشت. همینکه بر بدهکاری شهردارهای گذشته افزوده نشده. در حد ترمیم آسفالت خیابان و کوچه ها مشغول بود کار معقول و به جایی بود . واقعیت امر اینست اگر جناب بابامیری تن به استخدام عده ای از سفارش شده ها میداد الان همچنان شهردار باقی میماند.
  آنجایی که باید استیضاح کنند .نمی‌کردن. جایی که باید از شهردار حمایت میکردن استیضاح را مبنا قرار میدادن. زهی خیال باطل .

 3. از شورایی با این کیفیت بیشتر از این توقعی نیست
  مردمی که موقع رای دادن به عکس کاندیدا و روابط فامیلی‌شون فکر می‌کنن حقشونه از این بدتر سرشون بیاد
  واقعا از ماست که بر ماست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا