سناریوی کشتار مرغ با وزن کم اجرایی می شود

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی با اشاره به اینکه کنترل وزن در کشتار مرغ یکی از ملزومات مهم است، گفت: اجرای طرح کشتار مرغ با وزن کم می‌تواند باعث ایجاد صرفه‌جویی در مصرف خوراک دام شود.

خالد جعفری، در سومین جلسه اجرای طرح کشتارمرغ با وزن کم با تاکید بر اینکه کنترل وزن در کشتار مرغ یکی از ملزومات مهم است که باید در همه کشتارگاه های استان به آن توجه داشت، اظهار کرد: اجرای طرح کشتار مرغ با وزن کم می تواند باعث ایجاد صرفه جویی در مصرف خوراک دام شود.

وی افزود: باتوجه به چهار تا پنج میلیون تن واردات ذرت و سویا به کشور با اولویت مشخص شده، مزایای خوبی را ایجاد می‌کند که در راستای پایداری و ماندگاری این طرح استان کردستان باید خودجوش و فعال در این حوزه فعال باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی برای اجرای این طرح باید با اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی، مطالبه‌گری مصرف کننده را افزایش داد، تأکید کرد: اجرای این طرح می تواند برای کشور خیلی مفید باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی با اشاره به اینکه این طرح در نهایت تا یکم بهمن ماه به اجرای نهایی خواهد رسید، اعلام کرد: صرف اقتصادی این طرح موضوع مهم و اولویت داری است که با اجرای طرح کشتار مرغ با وزن کم برای مصرف کننده و مرغداران ایجاد می شود .

وی عنوان کرد: صنعت مرغداری در استان کردستان بسیار متفاوت‌تر از استان‌های دیگر کشور است، تولید با کیفیت مرغ استان و تامین نیاز استان‌های متقاضی و صادرات مورد نظر است.

جعفری با اعلام اینکه اجرای این طرح برای کسانی که همسو با این طرح نباشند موجب ضرر خواهند شد، بیان کرد: مردم استان کردستان به لحاظ آگاهی اجتماعی در سطح بالایی قرار دارند.

وی در ادامه تأکید کرد: در راستای اجرای این طرح با توجه به تولیدسالانه دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن مرغ می‌توان سالانه شاهد ۶۵۰ هزار تن صرفه‌جویی در دانه مرغ باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گفت: تنظیم تولید یکی دیگر از مزیت های این طرح است که نفع چرخه تولید را برای تولید کننده و مصرف کننده به همراه دارد.

جعفری خاطرنشان کرد: شروع تدریجی طرح از اول آذرماه بوده که در نهایت تا یکم بهمن اجرایی می‌شود وزن کشتار مرغ در این طرح روی ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم هدف گذاری شده در حالیکه مرحله اول ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ مجاز است.

وی با اشاره به بروز شایعاتی مبنی بر آنفلوانزای پرندگان، یادآور شد: خوشبختانه هیچ موردی از سوی دامپزشکی مبنی بر مشاهده این بیماری در استان کردستان گزارش نشده است و در راستای پیشگیری آنفلوانزای پرندگان مرغداران اقدامات لازم را انجام و جهت ممانعت از ورود آنفلوانزای مرغی به واحدهای مرغداری تدابیر لازم را اندیشیده اند. اطلاع رسانی با هدف آگاهی بخشی، مطالبه گری مردم را افزایش می دهد.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا