سنندج با ۲۱ میلیمتر بارندگی در صدر

بارش باران که از شب گذشته در شهرهای استان کردستان شروع شده کماکان ادامه دارد و در این بین سنندج با ۲۱ میلیمتر در صدر ایستاده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان به ایرنا گفته است: پس از سنندج، دهگلان و سراب شهرک ۲۰ میلی‌متر، سلین ۱۷، بانه ۱۶، قروه، دیواندره، بهارستان و قاملو ۱۳، هزارکانیان ۱۲، گل تپه ۱۱.۵، سقز و یاسوکند ۱۰، زرینه ۹، سروآباد و بیجار ۸، مریوان سه و دهگلان یک میلی متر بارندگی داشتند.

علی پناهی با اشاره به اینکه میانگین بارندگی استان در شبانه روز گذشته ۱۱ میلی‌متر بوده است، افزود: بارندگی‌ها تا روز سه شنبه در استان ادامه دارد اما در روزهای دوشنبه و سه شنبه از شدت آن کاسته می‌شود و به صورت رگبار پراکنده در مریوان، بانه، زرینه و سقز مشاهده می‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: دمای هوا نیز امروز و فردا ۲ تا سه درجه سانتی گراد در طول روز افزایش می یابد اما از روز سه شنبه روند کاهشی دارد.

وی گفت: در شبانه روز گذشته زرینه با دمای ۳.۵ درجه خنک‌ترین و سروآبا با دمای ۲۴ درجه گرمترین نقطه استان بودند و دمای شهر سنندج نیز ما بین ۱۰ و ۲۲ درجه در نوسان بود.

پناهی یادآور شد: وزش باد در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری قابل ملاحظه است که سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های استان در سال زراعی گذشته ۳۰۲ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال ماقبل ۴۲ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) ۳۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا