سنندج با ۲۱ میلیمتر بارندگی در صدر

بارش باران که از شب گذشته در شهرهای استان کردستان شروع شده کماکان ادامه دارد و در این بین سنندج با ۲۱ میلیمتر در صدر ایستاده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان به ایرنا گفته است: پس از سنندج، دهگلان و سراب شهرک ۲۰ میلی‌متر، سلین ۱۷، بانه ۱۶، قروه، دیواندره، بهارستان و قاملو ۱۳، هزارکانیان ۱۲، گل تپه ۱۱.۵، سقز و یاسوکند ۱۰، زرینه ۹، سروآباد و بیجار ۸، مریوان سه و دهگلان یک میلی متر بارندگی داشتند.

علی پناهی با اشاره به اینکه میانگین بارندگی استان در شبانه روز گذشته ۱۱ میلی‌متر بوده است، افزود: بارندگی‌ها تا روز سه شنبه در استان ادامه دارد اما در روزهای دوشنبه و سه شنبه از شدت آن کاسته می‌شود و به صورت رگبار پراکنده در مریوان، بانه، زرینه و سقز مشاهده می‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: دمای هوا نیز امروز و فردا ۲ تا سه درجه سانتی گراد در طول روز افزایش می یابد اما از روز سه شنبه روند کاهشی دارد.

وی گفت: در شبانه روز گذشته زرینه با دمای ۳.۵ درجه خنک‌ترین و سروآبا با دمای ۲۴ درجه گرمترین نقطه استان بودند و دمای شهر سنندج نیز ما بین ۱۰ و ۲۲ درجه در نوسان بود.

پناهی یادآور شد: وزش باد در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری قابل ملاحظه است که سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های استان در سال زراعی گذشته ۳۰۲ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال ماقبل ۴۲ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) ۳۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا