قیمت سیمان سر به فلک کشید؛ هر کیسه ۸۰ هزار تومان/ اداره صمت: با گران فروشان برخورد می‌کنیم

مشاهدات خبرنگار واکاوی از سطح شهر حاکی است که این روزها سقز با کمبود سیمان مواجه است و اگر احیانا سیمانی یافت شود به دو برابر قیمت مصوب یعنی مابین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد. به همین دلیل برخی کسب و کارها تعطیل و اقشاری مانند کارگران ساختمانی در روزهای اوج کاری در استراحت اجباری به سر می‌برند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان سقز ضمن تأیید این موضوع به #واکاوی گفت: این وضعیت ناشی از کمبود تولید است و کمبود تولید نیز به قطعی برق کارخانه‌های تولید سیمان بر می‌گردد، اما با این وجود توزیع‌کنندگان حق افزایش غیرقانونی سیمان را ندارند.

میرزایی افزود: اگر تولید به حالت عادی برگردد وضعیت نیز نرمال خواهد شد و از آنجا که کارخانه‌های محل تأمین سیمان سقز از جمله کارخانه سیمان کردستان (بیجار) در طول ۱۵ روز گذشته تولید نداشته و از روز پنجشنبە هفته قبل مجددا مشغول به کار شده، لذا شاهد بروز مشکل در عرضه و تقاضا و در نتیجه گرانی سیمان هستیم، اما با این وجود هرگونه افزایش قیمتی غیر قانونی است.

این مقام مسئول در مورد تلاش‌ها برای حفظ آرامش بازار هم گفت: سه اکیپ از بازرسان صمت در حال پایش مغازه‌های سیمان‌فروشی هستند و اگر توزیع کننده بدون ارائه فاکتورِ خرید، اقدام به افزایش قیمت کرده باشد با او برخورد و به مراجع قانونی معرفی خواهد شد، کما اینکه روز پنجشنبه با ۵ واحد برخورد و بازرسی تا عادی شدن وضعیت ادامه خواهد یافت.

قابل ذکر است که شبیه این وضعیت برای آهن و میلگرد نیز صدق می‌کند و قیمت هر تُن میلگرد به حدود ۱۸ میلیون تومان رسیده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا