شمار حاجیان متوفی کردستانی در سرزمین وحی به چهار نفر رسید

در روزهای گذشته خبر فوت سه تن از حجاج کردستانی بیت‌الله‌الحرام منتشر شد و امروز هم خبر فوت چهارمین حاجی از سوی مدیرکل حج و زیارت مخابره شد که حاج عزت جعفری خروسه، ۶۴ ساله اهل خروسه از توابع شهرستان سنندج به دلیل ایست قلبی در سرزمین وحی درگذشت و شمار متوفیان استان در این سفر معنوی به چهار نفر رسید.

به گزارش واکاوی و به نقل از ایرنا، کاوه شیرزادی اظهار کرد: حاج عزت جعفری خروسه متولد ۱۳۳۸ زائر کاروان سنندج بر اثر عارضه قلبی در بیمارستان مکه مکرمه دارفانی را وداع گفت.

وی افزود: در روزهای گذشته نیز سه نفر از زائرین کردستانی به نام‌های حاج عبدالله ویسی متولد ۱۳۳۱ اهل زرینه دیواندره،حاج صالح باقدم متولد ۱۳۱۱ زائر مریوانی و مسن ترین زائر ایران حاج مصطفی محمود زاده متولد ۱۲۹۱ زائر بزرگوار بانه در سرزمین وحی دعوت حق را لبیک گفتند.

مدیرکل حج و زیارت کردستان یادآور شد: گرمای امسال در عربستان در ۲۵ سال اخیر بی سابقه بوده و همین امر باعث شده است تعدادی از زائران گرمازده شوند.

اعزام کاروان‌های حجاج کردستانی به سرزمین وحی از ۲۸ خرداد تا اول تیرماه ادامه داشت و هزار و ۳۴۰ نفر در قالب ۹ کاروان از شهرهای مختلف استان به سرزمین وحی اعزام شدند.

کاروان‌های اعزامی از استان به تفکیک شامل سه کاروان از سنندج، یک کاروان از مریوان، یک کاروان از سقز، ۲ کاروان از بانه، یک کاروان از دهگلان و یک کاروان نیز از بیجار و قروه بودند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا