شهردار صاحب استعفای کتبی خود را به رییس شورای شهر ارایه کرده است

به گزارش واکاوی شایبه استعفای شهردار صاحب چند روزی است که بر سر زبان ها افتاده و در این میان موضع گیری های متفاوت اعضای شورای شهر بر این شایبه ها افزوده است. چند تن از اعضای شورای شهر صاحب در گفتگویی که با واکاوی داشتند ضمن تأیید این موضوع اعلام کردند که حدود یک هفته قبل شهردار استعفای کتبی خود را به واسطه یکی از کارکنان شهرداری به رییس شورا ارایه داده است اما رییس شورا بنا به مصلحت از مطرح کردن آن در جلسات خودداری کرده و اعلام کرده است که این استعفا شفاهی بوده است.

اما اصل ماجرا از چه قرار است؟ اعضای شورای شهر صاحب ضمن دفاع از عملکرد شهردار می گویند: برنامه های شهردار برای عمران شهر صاحب مناسب است اما از آنجا که عدم سکونت دایم وی در شهر صاحب و به تبع آن عدم حضور وی در مواقع ضروری جهت نظارت بیشتر و مناسب تر بر امور ممکن است به روند عمرانی آسیب بزند، پس برای جلوگیری از نارضایتی شهروندان بهتر آن است مراجع ذیصلاح به این قضیه ورود کرده و تکلیف شهرداری صاحب هرچه زودتر روشن شود، چرا که مطابق ماده ۳ آیین نامه شوراها، شهردار مکلف است از زمان تصدی پست تا زمان پایان ماموریت در حوزه قانونی شهر محل خدمت خود سکنی گزیند.

از سوی دیگر از آنجا که شهردار صاحب مشغول به تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه خوارزمی بوده و آن هنگام اعلام کرده است “من حاضرم قید دکترا را به خاطر شهردار شدن بزنم” و به همین دلیل دو ترم مرخصی گرفته که اکنون نیز دانشگاه حاضر به تمدید مرخصی وی نیست و بنا بر این می بایست هرچه زودتر در دانشگاه اعلام حضور کرده و یا ماده ۳ آیین نامه  شوراها را اجرا کند و در غیر اینصورت شورا بنا به وظیفه خود وی را عزل کرده و فرد مناسب را جایگزین خواهد کرد چرا که ایشان بعد از ۹ ماه حضور در صاحب به ماده مذکور در آیین نامه شوراها تمکین نکرده و به تبع آن شرایط  حضور در پست شهرداری را از دست داده است.

بنا به اخباری که واکاوی دریافت کرده است سابق بر این نیز مدیرکل امور شهری استانداری نسبت به مقیم نبودن شهردار صاحب واکنش نشان داده و خواستار تعیین تکلیف در این زمینه شده است اما تعدادی از اعضای شورا این موضوع را حل شده اعلام کرده اند بدون اینکه چنین موضوعی را با سایر اعضا مطرح کنند.

لازم به ذکر است که اعضای شورای شهر صاحب فردا چهارشنبه طی یک جلسه به بررسی این موضوع خواهند پرداخت و شهرداری صاحب در روزهای آتی تعیین تکلیف خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا