شگرد جدید شهرداری سقز برای تعویق مطالبات کارگران

امروز یکشنبه کارگران شهرداری سقز بخشی از حقوق اسفندماه سال ۹۷ خود را دریافت کردند. بر اساس پیگیریهای واکاوی این پنجمین ماه متوالی است که کارگران شهرداری مبلغی حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان به عنوان علی الحساب دریافت نموده و از پرداخت مزایایی چون اضافه کاری، تعطیل کاری، شبکاری و سایر مزایای قانونی محروم میشوند.

چند نفر از کارگران شهرداری در گفتگو با واکاوی ضمن تأیید این خبر اعلام کردند که شهرداری دایماً پرداخت مزایای ماههای گذشته و همچنین سنوات و حق مرخصی سال ۹۷ آنان را به آینده نامعلوم موکول کرده و با توجه به وضعیت مالی نامناسب شهرداری و موارد مشابه در سالهای گذشته، این نگرانی وجود دارد که پرداخت مطالبات یادشده مشمول گذر زمان شده و به فراموشی سپرده شود که البته با توجه به برخی زمزمه ها در میان نیروهای نزدیک به شهردار این نگرانی جدی است.

ظاهراً شهرداری هر ماه با پرداخت مبلغی به کارگران به صورت علی الحساب تلاش میکند تا از یک طرف فشار افکار عمومی را نسبت به وضعیت نامناسب کارگران تحت پوشش خود و حقوق معوقه آنان مدیریت نموده و از سوی دیگر فشار مالی موجود را کنترل نماید اما در این میان تنها کسانی که قربانی این شگرد جدید شده و متضرر میشوند کارگران زحمتکش شهرداری و خانواده های آنها هستند. یکی از کارگران در این خصوص به واکاوی گفت: اگر شهرداری واقعا مشکل مالی دارد چرا نیروهای رسمی هر ماه حقوق کامل دریافت میکنند و چرا باید فشار مالی و پرداخت علی الحساب تنها متوجه کارگران بی پناه شده و حقوق آنها مورد اجحاف قرار بگیرد.

یکی از پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری نیز در گفتگو با واکاوی ضمن تأیید تعویق در پرداخت بخشی از حقوق، مزایا و سنوات و مرخصی کارگران در سال ۹۷ اظهار امیدواری کرد که با توجه به تلاشها و وعده های شهرداری، مطالبات یادشده در ماههای آینده به صورت کامل پرداخت خواهد شد.

با توجه به حساسیت موضوع و نامناسب بودن وضعیت کاری و مالی کارگران زحمتکش شهرداری، واکاوی حق پیگیری این موضوع را در هفته ها و ماههای آینده برای خود محفوظ میداند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا