صادرات ۴۹ میلیون دلاری کالا از بازارچه مرزی سیران بند بانه به عراق

رئیس اداره گمرک بانه گفت: میزان ارزش صادرات کالا از بازارچه مرزی سیران بند بانه طی ده ماه امسال به اقلیم کردستان عراق به ۴۹ میلیون دلار رسیده است.

سعید سنجابی با اعلام این مطلب افزود: میزان کل صادرات از بازارچه مرزی سیران بند بانه به اقلیم کردستان عراق  در ۱۰ ماه نخست سال جاری به ارزش ۴۹ میلیون دلار بوده است.

وی حجم کالاهای ارسال شده از مرز سیران بند بانه به اقلیم کردستان عراق را در مدت مذکور  ۱۵۲ هزار تن عنوان کرد و گفت: بر اساس این آمار میزان صادرات از بازارچه مرزی سیران بند در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته  به لحاظ حجمی ۲۳ درصد افزایش داشته است.

سنجابی در باره عمده اقلامی که در این مدت به کشور عراق صادر شده، اظهار داشت: مصالح ساختمانی(سیمان)، کیف و کفش چوب، میوه و مصنوعات پلاستیکی از جمله اقلامی است که به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.

رئیس اداره گمرک بانه تصریح کرد: به لحاظ ارزش ریالی نیز در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته در ده ماهه نخست امسال ۱۵۶ درصد افزایش داشته ایم.

وی الکترونیکی کردن رویه صادرات و در همین راستا راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی از مرداد ماه سال ۹۵ در گمرک سیران بند بانه را از دلایل اصلی رشد صادرات در بانه برشمرد و تصریح کرد: پس از راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی در مدت مذکور شاهد رشد روز افزون صادرات در بانه بودیم.

منبع: ایلنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا