صدای مخاطب

پایگاه خبری واکاوی در راستای شنیدن صدای مخاطبان و رساندن آن به گوش مسئولان خود را موظف به پیگیری مطالبات و خواسته‌های شهروندان می‌داند، از همین‌رو مخاطبان می‌توانند موضوعات مدنظر خود را با ما در میان گذاشته تا در اسرع وقت پیگیری شود، امید که این مشکلات نیز توسط مسئولان شنیده و در راستای حل آن قدم بگذارند.

 

گلایه کشاورزان از عدم پرداخت پول گندم:

برخی از گندم‌کاران روستاهای سقز از پرداخت نشدن پول گندم تحویل داده شده خود پس از ۳۰ روز از فروش محصولشان گلایه دارند. رئیس اداره غله شهرستان سقز در گفتگو با واکاوی هرچند این موضوع را تأیید کرد اما پاسخ مشخص و قانع کننده‌ای به این سؤال که چه زمان پول گندم پرداخت خواهد شد نداد. امسال تاکنون ۱۰۳ هزار تُن گندم از طرف کشاورزان به مراکز خرید تحویل داده شده است.

عدم ایمنی در برخی تجهیزات تفریحی پارک‌ها:

برخی از شهروندان نسبت به نبود ایمنی در تجهیزات تفریحی پارک‌ها از جمله شهربازی پارک کودک گلایه‌مند و خواستار رسیدگی سریع ادارات زیربط از جمله استاندارد به این موضوع قبل از هر اتفاقی هستند.

صف‌های طولانی سی‌ان‌جی و کمبود ال‌پی‌جی صدای مردم را در آورده است:

بسیاری از جایگاه‌های سی‌ان‌جی در طول روز شاهد صف‌های طولانی هستند و مردم از اینکه باید ساعت‌ها در صف بمانند کلافه شده‌اند. به گفته سلطانی رئیس شرکت نفت شهرستان سقز، افزایش قیمت بنزین در آبان سال گذشته سبب افزایش ۳۰ درصدی مصرف سی‌ان‌جی و در نتیجه تشکیل صف‌های طولانی در سقز شده است.


از سوی دیگر کمبود گاز ال‌پی‌جی نیز صدای برخی مشاغل و مصرف‌کنندگان را درآورده است. به گفته رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز، استفاده از گاز ال‌پی‌جی با قیمت مصوب (۹ هزار و ۷۰۰ تومان) تنها برای برخی مشاغل از جمله ایزوگام‌کار و یا خانوارهای روستایی (هر ماه سه کپسول) که از نعمت گاز برخوردار نیستند مجاز است و استفاده از این سوخت توسط ماشین‌ها هیچ وجاهت قانونی ندارد اما بازار سیاهی مابین این راننده‌ها با عاملین توزیع ایجاد شده و علاوه بر افزایش قیمت تا ۱۷ هزار تومان، سبب کمبود این نوع سوخت در شهرستان شده‌اند.
علیرغم این توضیحات لازم است نسبت به احداث جایگاه‌های جدید سی‌ان‌جی و همچنین افزایش سهمیه گاز ال‌پی‌جی از سوی مسئولان در شهرستان سقز اقدام عاجل صورت بگیرد.

ساکنان تازه‌آباد خواستار تفکیک خط تاکسی این محله از بهارستان پایین هستند:

با وجود راه‌اندازی تاکسی مسیر تازه‌آباد، اما چون این ایستگاه با ایستگاه بهارستان پایین یکی است مشکلاتی هم برای مسافران و هم برای رانندگان ایجاد کرده است. رانندگان می‌گویند به صرفه نیست مسافر خیابان مقداد را به مقصد برسانیم و سپس به تازه‌آباد برویم، در نتیجه مسافران تازه‌آباد باید صبر کرده و یک تاکسی را پِر کنند که این موضوع موجب اختلاف و گاهی دعوا در صف تاکسی شده است و بر همین اساس ساکنان تازه‌آباد خواستار تفکیک تاکسی این دو مسیر هستند.

تاکسی سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا