عرضه تخم‌مرغ فقط به صورت بسته‌بندی شده

هر از گاهی الگوی مصرف مواد غذایی و برخوردها با فروشندگان از سوی نهادهای مرتبط با سلامت مردم نقل محافل می شود و نمونه های آن را بارها به طور مثال در عرضه مرغ زنده دیده ایم، اخیر نیز مطابق دستورالعمل سازمان دامپزشکی، عرضه تخم‌مرغ باید فقط به صورت بسته‌بندی شده باشد و گویا برای این کار هم تا اول اردیبهشت مهلت تعیین شده بود.

در این ارتباط برخی فروشندگان اعتراض کرده‌اند که برخوردها سلیقه‌ای بوده و اگر قرار بر اجرای قانون است باید برای همگان یکسان باشد.

رئیس اداره دامپزشکی سقز در همین ارتباط به #واکاوی گفت: دستورالعمل بسته‌بندی تخم‌مرغ از ابتدای اسفند ۹۸ و متعاقبا به تمامی واحدهای عرضه مواد پروتئینی ابلاغ شد و این کار در راستای تضمین سلامت تخم‌مرغ است تا شهروندان در صورت مشاهده هر نوع آلودگی بدانند که محصول را از که خریداری کرده و حق آنها پایمال نشود.

بابائیان افزود: در سقز دو واحد مرغداری تخمگذار فعالیت دارند که یکی از آنها در حال اخذ مجوز بسته‌بندی به اسم واحد مربوطه بوده و دیگری نیز کار را به یکی از شرکت‌های بسته‌بندی سپرده است و اگر واحدهای عرضه کننده اعم از واحدهای ثابت و سیار در این کار تعلل کنند در قدم اول تذکر و در قدم های بعد به تعزیرات و دادگاه معرفی خواهند شد.

وی در پایان گریزی هم به مرغ زنده و قطعه‌بندی آن زد و گفت: با توجه به شروع فصل گرما برخورد با واحدهای عرضه مرغ زنده نیز تشدید خواهد شد و آن دسته از واحدهای صنفی که اقدام به قطعه‌بندی مرغ به صورت غیر استاندارد و غیر بهداشتی کنند قطعا با برخورد دامپزشکی مواجه خواهند شد.

بسته‌بندی تخم‌مرغ هرچند از نظر بهداشتی مفید است اما خدمات بسته‌بندی، قطعا موجب افزایش قیمت در این شرایط سخت اقتصادی خواهد شد.

در این ارتباط نیز رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز هم ضمن طبیعی دانستن افزایش قیمت گفت: به جهت حفظ سلامت جامعه ملزم به رعایت قانون هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا