عملکرد شورای پنجم درسی برای شورای آینده باشد

رئیس دادگستری شهرستان سقز در نشست خبری با اصحاب رسانه و با اشاره به انتخابات پیش‌رو گفت: با توجه به وضعیتی که به دلیل همه‌گیری کرونا حاکم است تمرکز مردم و کاندیداها بر فضای مجازی بیشتر خواهد بود و این فضا بستری مناسبی برای روشنگری جهت یک انتخاب اصلح است، لذا باید از آن صیانت کرد.

کیوان جهانی از اهمیت شورا به عنوان یک پارلمان محلی گفت و افزود: زمانی که مبنای انتخاب قبیله‌گرایی باشد و به مسئولیت‌پذیری و سوابق فرد توجه نشود نتیجه‌ی آن شورایی خواهد بود که امروز در سقز می‌بینیم و با اینکه عملکرد این افراد از همان بدو امر مشخص بود اما در عمل طی چهار سال هیچ قدمی برای سقز بر نداشتند.

رئیس دادگستری سقز به همزمانی دو انتخابات شورا و ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: وابستگی مسئولان به جناح‌های مختلف سیاسی نباید دست‌مایه‌ای برای تبلیغ له یا علیه کاندیدایی خاص در هر دو انتخابات شود و لذا مردم به طور کل و اصحاب رسانه به طور خاص با بی طرفی‌هایی که باید سرلوحه کارشان باشد از این مهم صیانت کنند.

تخلفات قبل و حین انتخابات محور دیگر سخنان جهانی بود، وی تبلیغات زودهنگام، تطمیع افراد در بحبوحه تبلیغات و در روز رأی‌گیری، افترا و نشر اکاذیب علیه علیه کاندیداها را از مصادیق تخلفات انتخابات برشمرد و گفت هدف باید یک انتخابات پر شور و سالم باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا