فراز و فرود فرودگاه سقز

دیدارهای فشرده بهمن مرادنیا استاندار کردستان با مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور برای تسریع در اجرای پروژه‌ی فرودگاه سقز و‌ همچنین دیدار با مدیرعامل توانیر در خصوص جابجایی خطوط برق فشار قوی در مسیر این فرودگاه، نشان از عزم مجموعه مدیران استانی برای به سرانجام رسیدن این پروژه مهم دارد.

با وجودیکه جزئیات خاصی از این نشست‌ها در دست نیست، اما به گفته افراد حاضر در مجموعه کارگاه‌های فرودگاه، سرعت عمل این پروژه در یک ماه اخیر چشمگیر بوده است، اما با این وجود موانعی بر سر راه پروژه وجود دارد که ممکن است روند کنونی را متوقف کند، جابجایی بخشی از جاده سقز مریوان، وجود مالکین زمین‌های محوطه فرودگاه، دکل‌های فشار قوی در مسیر پرواز و… از جمله این موانع هستند.

بر اساس اخبار رسیده به واکاوی، با اینکه شرکت فرودگاه‌های کشور بودجه‌ی مناسبی را در اختیار شرکت جهاد نصر اراک به عنوان پیمانکار پروژه قرار داده است، اما این شرکت پروژه‌های متعددی را در سطح کشور در دست دارد و در این بین فرودگاه سقز را در اولویت چندم خود قرار داده است، در این راستا قرار است در روزهای آتی استاندار کردستان در نشستی با شرکت مذکور آنان را مجاب به تسریع در پروژه کند.

همزمان، فرماندار سقز در مورد فرودگاه گفت: شهرستان و استان تمام توان خود را برای اتمام این پروژه تا پایان سال به کار گرفته است و پیمانکاران در دو بخش محوطه‌سازی و ابنیه سازی به شدت مشغول هستند. کریمیان گفت رایزنی‌های لازم نیز برای جابجایی دکل‌های برق فشار قوی صورت گرفته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا