فراهم نمودن رفاه و آرامش برای مردم پاسداری از حرمت خون شهداست

رئیس سازمان صمت کردستان روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس که با حضور تولیدکنندگان و بازاریان در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: نگاه ما در بخش تولید، نگاهی مبتنی بر هشت سال دفاع مقدس است و صاحبان صنعت و تجارت در استان کردستان سربازان جنگ اقتصادی هستند که باید محترم شمرده شوند.

رئیس سازمان صمت کردستان افزود: امروز با تحریم‌های ناعادلانه کشور ما درگیر جنگ اقتصادی است و هدف دشمن این است که بر مردم ایران فشار وارد شود.

وی عنوان کرد: این جنگ اقتصادی سربازان و رزمندگانی دارد که شامل افرادی می‌شود که علی‌رغم تمام سختی‌ها در حال تولید هستند و بر همین اساس معتقدم راه تقویت اقتصاد کشورحمایت از بخش صنعت و تولید است. تولید کنندگان ما جی دی پی یا تولید ناخالص داخلی را بالا می‌برند و با کار و همت خود موجب اشتغال، رونق و خلق ارزش افزوده می‌شوند و -همین‌ عوامل- ، کاهش آسیب‌های اجتماعی و تنش‌های روحی و فکری مردم را در پی دارد و سبب بزرگ شدن سفره مردم ورونق ان وایجاد آرامش و افزایش امنیت در جامعه و خنثی شدن دسیسه‌های دشمنان این مرز و بوم می‌شود.

دره‌وزمی با اشاره به مؤلفه اول بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر امر حمایت از تولید و اقتصاد و تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در این زمینه افزود :ما دراين چند سال به كمك فعالین اقتصادی در استان کردستان تلاش کرديم منطبق بر این سیاست‌ها حرکت کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی استان و رفع موانع توليدمسیرمان برای فرآوری معادن استان مشخص کرده و خوشبختانه این مسیر را عملیاتی کردیم افتخار می‌کنیم که امروز در سطح ملی از فولاد کردستان یاد می‌کنند و این ثمره‌ی دنبال کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی عنوان کرد: پارسال در استان کردستان ۴۵۰۰ کیلوگرم طلای خالص تولید کردیم و افتخار می‌کنیم که به اقتصاد کشور کمک کردیم چرا که جدای از ۱۲۳۰ نفر اشتغال مستقیم همزمان با ارزش افزوده، مالیات و حقوق دولتی در معدن طلا؛ برای کشور ارزآوری هم کردیم.

رئیس سازمان صمت کردستان افزود: امروز به همت مدیران و فعالان اقتصادی استان کردستان ۳۰۰ هزار تن مواد اولیه پتروشیمی تولید می‌کنیم و روزانه ۵۰ کامیون تولید مواد پتروشیمی به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود .اين يعني حدرد ٢٥٠ تريلي مدام محصول پتروشيمي سنندج را حمل ميكنند .

امروز با افتخارعرض ميكنم روزانه ١٨٠٠٠حلقه لاستيك خودرو دركارخانه بارز كردستان توليد وبه تمام نقاط كشور ارسال ميشود.

دره‌وزمی با ابراز خوشحالی از جدیت و تحرک تولیدکنندگان در شهر مرزی بانه گفت : بانه امروز به یک قطب تولید در استان تبدیل شده که ماحصل آن واحدهایی است که بعضا تا ۳۰۰ نفر به کار گیری کرده‌اند و افرادی که سابقا ناچار به کولبری بودند امروز در واحدهای تولیدیِ صادرات‌محور شرافتمندانه مشغول به کار و خدمت به بخش صنعت این کشور هستند.

همه اين اقدامات افتخار اميز نتيجه زحمات توليد كنندگان وسربازان اقتصادي وازمصاديق بارز اقتصادمقاونتي است.

رییس سازمان صمت کردستان در خاتمه سخنان خود افزود : من معتقدم هر مسئولی در هر جایگاه و مقامی با وسعت نظر و سعه‌صدر و آینده‌نگری به این استان نگاه کند و در راه رفع موانع تولید قدمی بر دارد به ايجاد رفاه وامنيت وارامش مردم واقتصاد کشور و تقویت نظام کمک کرده و حرمت خون شهدا را حفظ کرده است.چراكه معتقدم فراهم نمودن رفاه وارامش براي مردم يعني پاسداري از حرمت خون شهدا.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا