فراکسیون کُرد زبان‌ها در مجلس تشکیل می‌شود

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با عنوان اینکه قرار است در مجلس فراکسیون کُرد زبان‌ها تشکیل شود، بیان کرد: نمایندگان کُرد زبان در مجلس خواستار تشکیل این فراکسیون شده‌‌اند تا حقوقی که متعلق به دیگر زبان‌هاست برای کُردها هم لحاظ شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، همایون هاشمی، در جریان بازدید از غرفه کردستان در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات کشور، اظهار کرد: ریشه زبان کُردی به هزاران سال پیش باز می‌گردد و کُردها اصیل ترین قوم ایرانی هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه فرهنگ، ادبیات و علمای کُرد در کشور جایگاه والایی دارند، افزود: کردستان همیشه در تاریخ جایگاه ویژه‌ای داشته و در بحث فرهنگ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: نخبگان کُرد و اهل اقلم باید برای توسعه کردستان وارد عمل شوند چون برای توسعه و آبادی منطقه نیاز به حضور نخبگان در عرصه است.

وی با عنوان اینکه قرار است در مجلس فراکسیون کُرد زبان‌ها تشکیل شود، بیان کرد: ما نمایندگان در مجلس خواستار تشکیل این فراکسیون شده‌‌ایم تا حقوقی که متعلق به دیگر زبان‌هاست برای کُردها هم لحاظ شود.

هاشمی در ادامه بیان کرد: رسانه‌ها به خوبی می‌توانند از طریق فرهنگ، توسعه را در استان کردستان ایجاد کنند.

وی در پایان یادآور شد: اگر در جامعه‌ای اقتصاد رشد کند اما فرهنگ آن نه، آن اقتصاد نیز به تدریج ضعیف خواهد شد؛ بر این اساس باید همه از جمله رسانه‌ها برای حفظ فرهنگ و زبان تلاش کنیم
منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا