فرودگاه سقز افتتاح می‌شود؛ نامه نماینده سقز و بانه به وزیر راه

مسئولان شهرستان و استان بر اساس آنچه هفته گذشته استاندار کردستان وعده داده بود در تدارک آماده سازی برای افتتاح فرودگاه سقز هستند.

این افتتاح اما با واکنش بهزاد رحیمی نماینده سقز و بانه در مجلس مواجه شده است. وی که خود چند روز قبل از فرودگاه بازدید کرده بود، روز گذشته در نامه‌ای _که نسخه‌ای از آن را در اختیار واکاوی قرار داده است_ خطاب به وزیر راه و شهرسازی، افتتاح زودهنگام این پروژه را به صلاح ندانسته و خواستار تجدیدنظر در این برنامه شده است.

همزمان امروز ۲۸ تیرماه معاون عمرانی استاندار کردستان در فرودگاه سقز حاضر و شخصا بر روند آماده‌سازی نهایی برای افتتاح نظارت می‌کند، همچنین برخی تجهیزات از جمله پارتیشن‌بندی، ایکس‌ری، صندلی و… در چند روز گذشته بارگیری و در حال نصب است.

فرماندار سقز هم در گفتگو با واکاوی گفت : مجموعه دولت در دو سال اخیر تلاش زیادی به خرج داده تا پروژه مهم و اساسی فرودگاه سقز به این مرحله برسد و نباید اینها را نادیده گرفت.

کریمیان افزود: افتتاح فرودگاه در روز آینده صورت می‌گیرد، اما از آنجا که بهره‌بردارِ این پروژه شرکت فرودگاه‌های کشور است، لذا این شرکت بایستی در روزهای آینده امورات مربوط به فرودگاه از جمله بکارگیری نیرو، اختصاص پرواز و سایر موارد را با اهتمام دنبال نماید.

کامیل کریمیان ادامه داد: مسایل اساسی از جمله باند و خط‌کشی آن، تاکسی‌وی، اپرون، ساختمان ترمینال و تجهیزات آن، جاده دسترسی و هر آنچه که مربوط به آماده‌سازی فرودگاه جهت فرود و برخواست هواپیما لازم باشد مهیاست و مطمئنا شرکت فرودگاه‌ها نیز در ادامه کار را به خوبی پیش خواهد برد.

توضیح اینکه قطع به یقین مردم سقز و حتی شهرهای اطراف از به سرانجام رسیدن فرودگاه خوشحال خواهند شد، اما آنچه برای آنها محل سؤال است این است که دولت کنونی هرچند تلاش زیادی برای این پروژه به خرج داد اما چرا شتاب سه ماه اخیر را در دو سال گذشته نداشت تا امروز فرودگاهی آماده‌تر را تحویل دهد و این پروژه مهم دستمایه‌ی کشاکش سیاسی در مقطع تغییر دولت نشود!؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا