فعالیت ماکسیم در سقز تعلیق شد

فعالیت خودرو اینترنتی ماکسیم در چند ماهه اخیر سبب اعتراض رانندگان تاکسی شده و این افراد تا کنون در چند نوبت اعتراض خود را به مسئولان امر اعلام کرده اند که در نهایت امروز حکم تعلیق فعالیت آن از سوی دادستانی سقز صادر شد.

 

رانندگان تاکسی با عنوان این که این نوع سرویس دهی باعث اختلال در حمل و نقل و نیز رکود کسب و کار رانندگان تاکسی می شود به این امر معترض بوده و می گویند: برای خرید سهمیه تاکسی و آژانس هزینه ی زیادی متقبل شده ایم  و در این اوضاع اقتصادی هر روز بایستی بخش عمده ای از درآمد خود را برای هزینه های جانبی و پرداخت اقساط ماشین کنار بگذاریم، اما اکنون یک سرویسی اینترنتی بدون کمترین هزینه فعالیت خود را شروع کرده و این برای ما قابل قبول نیست چرا که  زندگی و معیشت رانندگان تاکسی و خانواده های آنان را تحت تأثیر قرار داده است.

 

همزمان مسئولین می گویند: این دسته از تاکسی های اینترنتی مجوز خود را بر مبنای توسعه کسب و کار اینترنتی از مقامات بالاتر از جمله دادستانی کل کشور دریافت کرده اند، اما آنچه مهم است وسعت و موقعیت مکانی شهر سقز است که پذیرای حجم عظیم تاکسی های عمومی و اینترنتی برای جابجایی مسافر نیست، از سوی دیگر مطابق دستور العمل وزارت کشور فعالیت این نوع از تاکسی ها منوط به پذیرش ضوابط شهرداری محل است، بر همین اساس فعالیت ماکسیم تا زمانی که با شهرداری به توافق برسد به حالت تعلیق در خواهد آمد.

مطالب مرتبط

‫2 دیدگاه ها

  1. وقتی ماکسیم دو مسیر رو کلاً ۳ هزار تومان میگیره و تاکسی زردها یک مسیر رو ۳ هزار و پانصد تومن مگه ما دیوونه شدیم سوار تاکسی بشیم

    1. سلام
      متاسفانه همیشه قشر رانندگان تاکسی از طمع کار ترین اقشار در جامعه بوده و هستن که برای مثال مسیرهایی که انصافا بیشتر از ۵ دقیقه طول نمیکشد را ۳۵۰۰ ت دریافت میکنند، که در ماکسیم و اسنپ با توجه به مسافت مبلغ را در نظر میگیرند که قطعا ماکسیم منصفانه تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا