لطفا غافلگیر نشوید، لطفا!

Oبنا به اعلام‌ها و هشدارها مبنی بر بارش گسترده و احتمال وقوع سیل در شهرستان سقز، امروز جلسه ستاد بحران شهرستان‌ تشکیل تا هماهنگی لازم با حضور مدیران مربوطه بعمل آید. اما در این جلسه، شهردار سقز به عنوان مدیر یکی از مهمترین ارگانها در شرایط بحرانی، غایب بوده است.

 

کافی است نگاهی به گذشته دور و نزدیک شهرداری داشته باشیم که معمولا در بارش برف و باران چگونه غافلگیر شده و آنگونه که لازم است از پسِ مدیریت اوضاع برنیامده است. در جلسه امروز نیز اگر امکان حضور شهردار فراهم نبود حداقل معاون خدمات شهری وی می‌توانست برای هماهنگی بیشتر و مدیریت مناسبتر اوضاع در جلسه حضور یابد.

 

جالبتر آنکه معاون عمرانی فرماندار به عنوان مدیر بحران شهرستان و حتی فرماندار سقز از ارائه یک تذکر به شهرداری کوتاهی می‌کنند، حال آنکه اگر قصوری در وضعیت بوجود آید انگشت‌ها نخست به سوی فرمانداری نشانه می‌رود. به راستی چرا فرمانداری، شورا و شهرداری را به این حال رها کرده است؟ چه چیز باعث شده که فرمانداری تا این اندازه از خود برای چنین افرادی هزینه و اینگونه در برابر شورا و شهرداری سقز منفعل باشد!؟

 

قایم شدن مدیران میانی پشت مدیران سطوح بالاتر همواره آسیبی بوده که متوجه مسئولان شده و افکار عمومی معمولا عدم مدیریت اوضاع را از چشم آنها می‌بینند. قاطعیت و برخورد با قصور و کوتاهی اصلی است که باید مدیران سرلوحه کار خود قرار دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا