ماجرای انتصاب مدیرکل جدید راه و شهرسازی چیست؟

عباس آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی یک روز پس از استعفای خود حکم شهرام شکری را بعنوان مدیرکل راه و شهرسازی کردستان امضا کرده بود، کسی که معاون مدیرکل سابق بود اما از نیروهای غیر بومی اداره کل مذکور به شمار می رود و هم اکنون نیز رییس سابق وی (شهرام ملکی) به عنوان یک نیروی غیر بومی دیگر بر معاونت عمرانی استان تکیه زده است.

با اینکه ممکن است وزیر مستعفی چند روز قبل از استعفا نامه انتصاب شکری را امضا و بعد تاریخ و شماره خورده باشد اما این نوع انتصابات (یک روز بعد از استعفا و یا حین استعفا) کاری به شدت غیر اخلاقی و به غایت غیر مسئولانه است و به همین دلیل با واکنش شدید رسانه ها و سایر گروههای مرتبط و فعالان مدنی مواجه شد. اما در هر حال شکری هم اکنون مدیرکل بوده و اگر قرار است حکمی لغو شود باید توسط وزیری لغو شود که شنبه آینده در مجلس شورای اسلامی بر انتخاب وی رأی گیری خواهد شد و بنظر می رسد ادعای برخی مبنی بر به رسمیت نشناختن این انتصاب بیشتر به یک پروپاگاندا می ماند چرا که باید تا انتخاب وزیر بعدی صبر کرد و وزیر تکلیف این امر را روشن کند.

حسب شنیده های واکاوی، نظر استاندار کردستان بر انتصاب حشمت‌الله صیدی شهردار کنونی سنندج در اداره کل راه و شهرسازی استان بوده است، اما این کار با ممانعت هایی مواجه بوده و اینگونه نیز مرادنیا راضی به انتصاب شهرام شکری نبوده است. در هر حال این انتصاب بسیار شبهه برانگیز بوده و انتظار بر این است که مسئولین استانی در این راستا روشنگری نموده و ضمن توجه به وضعیت راه های استان و پروژه هایی همچون آزادراه کرمانشاه میاندواب، فرودگاه سقز و… بر توانایی نیروهای بومی و تحصیلکرده استان نیز تأکید کنند.

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام
    اولا شمار وتاريخ ابلاغ ايشان پس از پذيرش استعفاي وزير مستعفي نمي باشد ودروزي است كه ايشان وزير بوده است.
    ثانيا آقاي شكري بيش از بيست ودو سال است در اداره كل راه شاغل است ومسولينهايي چون معاون راهداري ومعاون اداري مالي را داشته است.

    1. ما نیز با این پیش فرضی که شما اشاره کردید گفته ایم (یک روز بعد از استعفا و یا حین استعفا). بلاخره وزیر شرایط را مهیا نمی داند و برای همین استعفا می دهد، حال چگونه است که یک فرد را درگیر شرایطی می کند که خود از آن گریزان است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا