ماسک در سقز کمیاب شد

در پی شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در چین و شایعتی مبنی بر ورود این ویروس به استان کردستان، تقاضا برای خرید ماسک اعم از ساده و فیلتردار در شهرهای مختلف از جمله سقز بالا رفته است. با آنکه هنوز کار به تشکیل صف‌های طولانی نرسیده اما خبرها از کمیاب شدن آن در داروخانه و فروشگاه‌های لوازم پزشکی و بهداشتی سقز حکایت دارد.

به گزارش واکاوی، از روز گذشته تعداد مراجعه به داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم پزشکی و بهداشتی سطح شهر برای دریافت ماسک افزایش جهشی پیدا کرده و این موضوع سبب کمیاب شدن و حتی افزایش قیمت این کالا شده است.

در همین ارتباط، یکی از فروشندگان لوازم بهداشتی به واکاوی گفت: تا پیش از این به طور متوسط هر هفته ده بسته ماسک به فروش می‌رفت، اما فروش روز شنبه تا غروب ده بسته را رد کرد که خود یک رکود محسوب می‌شود و در تماس‌هایی که با تهران برای سفارش خرید داشتیم آنجا هم خبر کمیاب شدن ماسک می‌دهند.

این فروشنده افزود: قیمت خرید ماسک ساده تا قبل از این ۱۵۵ و قیمت فروش آن ۲۰۰ تومان بود که اکنون قیمت خرید به ۲۲۰ تومان و قیمت فروش به ۲۵۰ تومان رسیده است. همچنین قیمت خرید ماسک فیلتردار از ۹۵۰ تومان به ۱۸۰۰ تومان رسیده است اما به دلیل کمیاب بودن باید حداقل یک یا دو روز صبر کرد.

ماسک می‌تواند خطر ورود ویروس به بدن را زمانی که کسی عطسه یا سرفه می‌کند کاهش دهد، همچنین می‌تواند جلو انتقال ویروس از طریق تماس دست آلوده با دهان را بگیرد، اما پزشکان می‌گویند تنها زدن ماسک کافی نیست، شستن زود به زود دست‌ها و خودداری از تماس دست‌ها با چشم، دهان و بینی یکی از راهکارهای مقابله با ویروس است.

 

واکاوی_اخبار سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا