مجموعه چند خبر از؛ شورا، عوارض شهرداری، تصمیمات ترافیکی جدید، سهام عدالت و…

تکلیف جایگزینی عضو علی‌البدل به جای عضو تعلیق شده شورای سقز بیش از دو ماه است که مبهم مانده است. بر اساس آخرین اخبار و به گفته‌ی رییس شورای شهر، عضو علی‌البدل دوم (محمد باغبانی) انصراف خود را از حضور در شورا به فرمانداری اعلام کرده و فرمانداری نیز خواستار معرفی نفر بعدی علی‌البدل شده و بر همین اساس شورا نیز نفر سوم (زینب فرجی) را معرفی کرده است.

دهه فجر تمام شد و تخفیف عوارض شهرداری همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. رئیس شورا در این باره نیز به واکاوی گفت؛ “بر اساس آخرین تصمیم شورا، ۴۰ درصد تخفیف عوارض شهرداری (غیر از نوسازی که ۱۰ درصد است) که احتمالا از ابتدای هفته آینده تا آخر بهمن‌ماه اعمال خواهد شد”.
البته مهلت یک هفته‌ای که شورا از آن سخن می‌گوید قطعا با تجمع شهروندان در معاونت شهرسازی روربرو خواهیم شد که همزمان می‌شود با افزایش شیوع بیماری کرونا و احتمال ورود به پیک چهارم کرونا!

سرمای طاقت فرسای اولین روزهای بهمن امسال تمام نشده بود که این بار قبض‌های گاز لرزه بر اندام‌ها انداخت و درج مبلغ بدهی خیلی‌ها را شوکه کرد و شهروندان زیادی قبض به دست و به امید وجود خطایی راهی شرکت گاز شدند. آنچه که واکاوی متوجه شد این است که برخی مشترکین الگوی مصرف را رعایت نکرده‌اند و مبلغ مندرج در قسمت بدهی ناشی از افزایش مصرف است.

بستن یک لاین بلوار کرفتو که با انتقادهای زیادی روبرو شده بود، با تصمیم جدید شورای ترافیک تنها در مواقع پیک ترافیکی مسدود می‌شود. در اقدامی دیگر دو ایستگاه برای مسیرهای مختلف جانمایی شده؛اهالی تازه‌آباد می‌توانند در ایستگاه قبلی ترمینال سنندج (جنب مخابرات) از تاکسی استفاده کنند. همچنین ترمینال سنندج، بیمارستان شفا و پلیس‌راه صاحب ایستگاه مستقل شدند، اما جانمایی این ایستگاه (مقابل بازارچه نه‌که‌روز) هم مورد انتقاد کسبه این مسیر قرار گرفته است.

رفت و آمدها به برخی دفاتر خدماتی و پیشخوان در سطح شهر زیاد شده و این به دلیل موجی از شایعات است که ثبت‌نام جدیدی برای سهام عدالت در راه است. حال آنکه پایگاه اطلاع‌رسانی سهام عدالت اعلام کرده “در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز قانونی، ثبت نام و تخصیص سهام عدالت به افراد جدید میسر نمی‌باشد و بدیهی است درصورت صدور مجوزهای قانونی لازم به منظور ثبت‌نام متقاضیان دریافت سهام عدالت، مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید”.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا