مجهزترین کارخانه آردسازی کردستان در سقز افتتاح شد

کارخانه آردسازی سهند سقز با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی بخش خصوصی در روستای قیسلون این شهر با حضور استاندار و هیئت همراه افتتاح شد.

به گزارش واکاوی شامگاه شنبه و در این مراسم فرزاد مویدی از سرمایه گذاران این طرح با بیان اینکه برای راه اندازی این کارخانه که در مساحت ۱۳ هزار و ۴۵۰ مترمربع ساخته شده، هیچ اعتبار دولتی صرف نشده است، گفت: این کارخانه برای ۲۵ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی افزود: این کارخانه سالانه ۸ هزار تُن آرد بیسکویت، کیک و کلوچه، هفت هزار تُن آرد ستاره دو صفر و ۳۵ هزار تُن آرد سبوس گرفته شده از هفت تا ۲۵ درصد تولید می کند.

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان هم از سرمایه گذار این طرح تشکر کرد و گفت: نقش بخش خصوصی در توسعه استان کردستان حائز اهمیت و قابل تقدیر است.

وی از تسهیل شرایط برای حضور بخش خصوصی در راستای توسعه کردستان خبر داد و افزود: انتظار می رود که در سایه اقدامات دولت و همچنین حضور بخش خصوصی زمینه برای رفع محرومیت های کردستان در تمامی حوزه ها فراهم شود.

محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم از اقدامات عام المنفعه و خیرخواهانه و سرمایه گذاری های مولد خانواده مویدی در سقز تقدیر کرد و گفت: این خانواده الگوی مناسبی در مقوله سرمایه گذاری هستند.

وی افزود: زمانی که شرایط فراهم باشد بخش خصوصی رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری پیدا می کند و انتظار داریم که تمامی ادارات و سازمان های دولتی در این زمینه تلاش و جدیت بیشتری داشته باشند.

محمد دره وزمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نیز مهمترین مشکل کارخانه های آردسازی کردستان را فرسودگی تجهیزات دانست و گفت: کارخانه سهند مجهز به مدرن ترین امکانات بوده که با همت بخش خصوصی و آورده شخصی ساخته شده و محصولات آن در استان کردستان و شهرهای اطراف و همچنین صادرات مورد استفاده قرار می گیرد.

علی اکبر ورمقانی فرماندار سقز نیز توسعه شهرستان را نیازمند مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوص دانست و گفت: آماده حمایت از سرمایه گذاران هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا