مرزنشینان کردستان در سود حاصل از صادرات فرآورده های نفتی سهیم می‌شوند

معاون رئیس جمهور گفت: دولت تصمیم گرفته به ازای ساکنین مناطق مرزی کردستان، اجازه صادرات میزان مشخصی از فرآورده‌های نفتی را صادر کند تا مردم مناطق مرزی به صورت مستقیم در درآمد حاصل از فرآورده های نفتی شریک باشند. معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور روز پنجشنبه(۱۶ دی) به مریوان سفر کرد که در این سفر استاندار و معاون سیاسی امنیتی کردستان، فرماندار، نماینده مردم استان کردستان در خبرگان رهبری، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان شهرستانی حضور داشتند.

جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور در جلسه ای که در مسجد روستای کولان و با حضور مردم برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان مریوان مناسب ترین قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری را دارد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

وی افزود: نقاط مرزی نه به عنوان یک تهدید بلکه به عنوان یک فرصت می توانند در شکوفایی اقتصادی این منطقه نقش موثری را ایفا کند‌.

انصاری بیان کرد: محور توجه دولت در توسعه این مناطق و مناطق مشابه، این است که مرز به عنوان امکان و قابلیتی که هم می تواند در توسعه صادرات به اقتصاد کمک کند و هم در تعیین معیشت مردم مرزنشین نقش بیشتری داشته باشد.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: در شهر مریوان و در فاصله ۲۰ کیلومتری نقطه صفر مرزی ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در روستاها زندگی می‌کنند که دولت تصمیم گرفته به ازای ساکنین این مناطق، اجازه صادرات میزان مشخصی از فرآورده‌های نفتی را صادر کند تا مردم مناطق مرزی به صورت مستقیم در درآمد حاصل از فرآورده های نفتی شریک باشند.

وی در ادامه به بحث منطقه آزاد اقتصادی مریوان اشاره کرد و یادآور شد: با تصمیمی که دولت برای ایجاد مناطق منطقه آزاد مریوان گرفته، پس از اینکه در مجلس شورای اسلامی تایید شود چهره این شهر را دگرگون خواهد کرد، منطقه آزاد اقتصادی مریوان تفاوت معناداری با سایر مناطق آزاد کشور خواهد داشت
منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا