“مرغداران بی رمق درنبرد بی انصافانه با گرانی نهاده ها و جوجه”

چندسالی است مرغداران بدلیل زیان دهی و سودجویی دلالها و عدم سیاست و برنامه حمایتی دولت با جان بي رمق در نبرد بی انصافانه با گرانی نهاده ها وجوجه دست وپا می زنند.
ایکاش مسئولان و متولیان به همان اندازه برای پیشگیری از افزایش قیمت مرغ تلاش و برنامه ریزی می کنند برای جلوگیری از افزایش بی رويه ی نهاده ها و جوجه نیز واکنش و برنامه داشتند.
بااینکه مسئولان اذعان می کنند کلیه ی نهاده هایی که درحال حاضر عرضه می گردد باقيمت ارز۳۸۰۰ تومان خریداری شده است،امادر برابرافزايش قیمت سرسام آور نهاده ها به بهانه ی افزایش بهای دلار سکوت کرده اند!!.
متأسفانه شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهادکشاورزی که در اساسنامه اش،تنظیم بازار نهاده ها را از وظایف اساسی آن اداره کل ذکر نموده است،دراین آشفته بازار وبا طمع به جیب مرغدار ورشکسته علیرغم اظهارات مدیر عامل آن شرکت که در چند روز گذشته عنوان کرده بود : به هیچ عنوان افزایش قیمت نهاده ها را نداریم، اقدام به افزایش قیمت ذرت هر کيلوبه ۱۱۰۰تومان کرده است.
در این شرایط ارگان های ذیربط با بی اعتنایی به وضعیت نابسامان مرغداران تاکنون برای عرضه نهاده به مرغدارانی که دراین شرایط بحرانی اقدام به جوجه ریزی کرده‌اند،امتناع و خودداری می نمایند.مرغداران استان کردستان از استاندار محترم ونمایندگان محترم مردم درمجلس شورای اسلامی، درخواست دارند برای رفع مشکل مرغداران درسطح استان و کشور اقدام عاجل بعمل آورند.

عثمان کریمی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا