مرغ یا تخم مرغ ؛ مساله این است!

 

🔶نوسان قیمت کالاهای اساسی طی یکی دو ماه اخیر بخصوص اقلامی همچون تخم مرغ موجب نگرانی خانواده‌ها شده به این دلیل که روند افزایش قیمت‌ها به‌گونه‌ای شده که گویا سازمان‌های مربوط مثل ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی توان مدیریت بازار را ندارند و فقط پس از آن که رئیس دولت از گرانی‌ها انتقاد کند، آستین بالا می‌زنند.

♦️طبق وعده مسئولان قرار بود قیمت تخم مرغ در بازار با عرضه تخم‌مرغ‌های وارداتی کاهش یابد اما همچنان در بازار قیمت تخم‌مرغ شانه‌ای حتی تا ۲۰ هزار تومان هم عرضه می‌شود.

🔸فعالان این صنعت شیوع بیماری و از بین رفتن میلیون‌ها مرغ تخمگذار و افزایش قیمت نهاده‌های دامی را علت اصلی این افزایش قیمت عنوان کردند.

🔸با افزایش بی‌سابقه قیمت تخم‌مرغ دولت مجوز واردات ۲۰ هزار تن تخم‌مرغ را صادر کرد تا بتواند قیمت را متعادل کند.

🔸محسن بهرامی‌ارض‌اقدس، دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان این‌که مجوز ورود ۲۰هزار تن تخم‌مرغ صادر شده و بخشی از این میزان ثبت سفارش شده و بخشی دیگر وارد شده است، گفت: با واردات این میزان، کمبود تخم‌مرغ جبران می‌شود.

🔸همچنین علی‌اکبر مهرفرد معاون وزیر جهاد کشاورزی از آغاز توزیع ۱۳۰هزار تن تخم‌مرغ وارداتی در بازار خبر داد و اظهار کرد: اکنون این میزان تخم‌مرغ در حال توزیع در بازار است و از این پس نیز واردات انجام می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا