مرکز توانبخشی و ساخت اندام مصنوعی در سقز راه‌اندازی می‌شود

از آنجا که هزینه‌های توانبخشی، فیزیوتراپی و اندام مصنوعی در شهرهایی همچون سنندج، تبریز، ارومیه و… برای شهروندان سقزی بسیار گران تمام می‌شود و بیشتر کسانی که خواهان این خدمات هستند از قشر متوسط به پایین‌اند، لذا جمعی از خیرین سقزی بر آن شدند تا با کمک هلال احمر و خانه داوطلب هلال احمر، مرکزی که قادر به ارائه چنین خدماتی باشد را راه‌اندازی کنند.

مصطفی آسور از اعضای هیأت امنای این مرکز در گفتگو با واکاوی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی چنین مرکزی در سقز گفت: موقعیت شهرستان سقز که می‌تواند چند شهر اطراف را پوشش دهد توانست در جریان اخذ مجوزهای لازم (جهت راه‌اندازی واحد فیزیوتراپی+ کارگاه ساخت اندام مصنوعی) تأثیرگذار باشد و سایر امورات از جمله نیروی انسانی و متخصص نیز برای این کار در نظر گرفته شده است.

آسور افزود: فضای در نظر گرفته شده برای مرکز توانبخشی، طبقه همکف ساختمان هلال احمر سقز خواهد بود و کلیه فعالیت‌ها نیز زیر نظر هلال احمر و با همکاری خانه داوطلبان صورت می‌گیرد. همچنین در صورت راه‌اندازی، ارائه‌ی خدمات بر مبنای تعرفه‎های دولتی خواهد بود.

این عضو هیأت امنا ابراز امیدواری کرد که در صورت همراهی و تعامل مسئولان، خیرین و سایر شهروندان، این مرکز تا قبل از شروع سال جدید آغاز به کار خواهد کرد. شماره حساب مدنظر جهت کمک خیرین نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا