مشکل جدید سقزی‌ها: ژنتیک‌تان به درد استخدام نمی‌خورد

جوانان سقزی مانده‌اند که درد خود را به که بگویند، آنقدر از مشکلات خود و تبعیض‌هایی که در حق‌شان می‌شود نزد مسئول و غیر مسئول گفته‌اند که دیگر کلافه شده‌اند اما هیچ گوشی بدهکار این حرف‌ها نبوده و نیست.

در همین قضیه استخدامی‌های اخیر، جوانان زیادی با هزار امید و آرزو منتظر فراخوان بودند، اگر نهاد و سازمانی که آزمون برای آن برگزار می‌شود در شهر خودشان باشد حق بومی‌گزینی اعمال نخواهد شد و یا خارج از ضوابط و به دور از چشم جوانان مستحق در قالب قراردادهای ۸۹ روزه عده‌ای دیگر جذب شده‌اند. اما اگر آن نهاد و سازمان در شهری غیر از سقز باشد در کمال تعجب می‌بینند که شرط بومی‌گزینی تمام و کمال اعمال شده است و هیچ جوان سقزی نمی‌تواند در آن شرکت کند، برای همین نه شانسی در بیمارستان سقز دارند و نه شانسی در پتروشیمی مهاباد.

در آخرین مورد، پس از برگزاری آزمون برای استخدام ۳۲ نفر نیروی خدماتی در بیمارستان سقز، اخبار رسیده به واکاوی حاکی است که بخش کوچکی از این ۳۲ نفر که در آزمون قبول شده‌اند سقزی هستند و از همین بخش کوچک نیز تعداد قابل توجهی به بهانه‌هایی همچون اضافه وزن، کمبود وزن، کوتاه و یا بلند قد بودن و تحت عنوان “شاخص توده بدنی” رد شده‌اند. خلاصه آب پاکی را روی دست جوانان سقزی ریخته که بله، ژنتیک شما به درد استخدام نمی‌خورد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا