مطابق با شاخص های موجود، دانشگاه آزاد سقز چهارمین دانشگاه استان کردستان است

به گزارش واکاوی، صبح روز سه شنبه مورخ ۸/۱۲/۹۶ در جریان نشست جمعی از خبرنگاران شهرستان سقز با رییس دانشگاه آزاد، خبرنگاران با اشاره به اهمیت شهرستان سقز در سطح استان و منطقه خواستار توجه ویژه اساتید و دست اندرکاران علمی شهرستان از جمله دانشگاه آزاد در پیشبرد اهداف علمی، پژوهشی و فرهنگی شدند و اعلام داشتند ارتباط با رسانه ها و بیان دستاوردهای دانشگاه می تواند در این زمینه مؤثر واقع شود. خبرنگاران در بخش دیگری از مطالب خود با بیان اینکه صرف تکیه بر علوم فنی ممکن است آسیب هایی برای وجهه علمی دانشگاه و شهرستان داشته باشد از رییس دانشگاه آزاد خواستند تا توجه به سایر علوم از جمله علوم انسانی و تجربی را نیز در دستور کار مجموعه قرار دهد. همچنین اصحاب رسانه بر لزوم توجه بیشترِ مراکز علمی به چهره های فرهنگی و هنری تأکید کرده و خواستار این مهم شدند تا در برنامه های مختلف از مفاخر شهرستان بیشتر یاد شود.

در این نشست که در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، دکتر شافعی سقز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه گفت: این مرکز علمی مطابق شاخص های موجود هم اکنون با ۶۵ رشته، هزار و هفتصد دانشجو و ۴۱ نفر هیأت علمی رتبه چهارم در سطح استان را داراست که با تلاش برای آکادمیک بودن دانشگاه و توجه به نیاز و آمایش سرزمینی در قالب شناسایی فرصت ها و تهدیدها در صدد تدوین یک برنامه استراتژیک برای دانشگاه در سه حوزه آموزش، پژوهش و فرهنگ است و اقداماتی از جمله ایجاد مرکز رشد واحدهای فن آور، کانون مرکز ایدەی دانشجویی (ماد)، آکادمی کشتی در دانشگاه، فعالسازی باشگاه پژوهشگران جوان و ارج نهادن مفاخر در قید حیات در این راستاست.

وی ارتباط دانشگاه و صنعت را یک امر مهم ارزیابی کرد و افزود: رسالت دانشگاه تولید علم است و در وضعیت کنونی واحد سقز در صدد است ضمن افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها به این مهم دست یابد. شافعی برگزاری همایش های مسأله محور را در صدر برنامه های دانشگاه تعریف کرد و گفت: تلاش برای ایجاد دبیرخانه ی دایمی این همایش ها نیز یکی از اهداف دانشگاه آزاد سقز است.

رییس دانشگاه آزاد سقز در پایان با ضروری خواندن توجه به همه علوم گفت: با اینکه بسیاری از رشته ها خصوصا رشته های تجربی نیازمند زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری است، اما تلاش هایی برای ورود رشته های تجربی از جمله رشته های پیراپزشکی صورت گرفته است که تکمیل بیمارستان جدید سقز تا حدودی می تواند ما را به اهدافی که داریم برساند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا