معاون رییس جمهور در سنندج: مقاوم سازی اقتصاد ملی/توجه دولت به کردستان افزایش می یابد

سنندج- معاون رییس جمهور مقاوم سازی اقتصاد ملی را یکی از راه حل های رفع مشکلات اقتصادی کشور ذکر کرد و گفت: دولت به صورت جدی برنامه های پیش بینی شده در حوزه اقتصاد را دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری ظهر امروز پنج شنبه در پنجمین جلسه شورای اداری استان کردستان که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری تشکیل شد، گفت: دولت اهتمام جدی برای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد و در این راستا اقدام به ایجاد ستادهای راهبردی در کشور کرده است.

وی با اشاره به اینکه هدف گذاری دولت در تک نرخی کردن تورم در شش ماهه نخست امسال محقق شد، عنوان کرد: با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده توسط تیم اقتصادی دولت امسال نرخ رشد اقتصادی کشور به بالاتر از ۵ درصد رسید و رکود را هم پشت سرگذاشتیم.

وی اظهارداشت: یکی از هدف گیری های اساسی برنامه دولت در ایجاد رونق اقتصادی کاهش نرخ بیکاری به ویژه در استان هایی هم چون کردستان است.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور ادامه داد: نرخ ۱۴ درصد بیکاری در کردستان نگران کننده است و باید منابع و حمایت های بیشتری به این استان شود تا به متوسط کشوری برسد.

انصاری با بیان اینکه در شاخص های امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشورمان  از شرایط قابل قبولی برخوردار است، اضافه کرد: دولت مقاوم سازی اقتصاد ملی راه حل رفع مشکلات اقتصادی کشور تشخیص داده است.

وی با اشاره به اینکه ساختار و تشکیلات ابزار مدیریت هستند، افزود: وقتی برنامه ای پیش بینی می شود باید ساختار مناسبی برای آن طراحی و اجرایی شود

وی با بیان اینکه دولت باید همیشه ساختارهای مناسب اجرایی برای توسعه کشور را پیش بینی کند، عنوان کرد: برنامه سوم توسعه براساس بررسی های انجام شده موفق ترین برنامه کشور بوده است.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور ادامه داد: متاسفانه بسیاری از عملکردهای دولت کتمان و دستاوردهای که دولت داشته ترویج نمی شود و این در حالی است که مخالفان دولت کمترین کاستی ها را بزرگ نمایی می کنند لذا مدیران باید بیشتر اقدام به انعکاس تلاش ها و اقدامات خود کنند.

کردستان باید به یکی از قطب های تولید مواد معدنی کشور تبدیل شود

انصاری در بخش دیگری از سخنانش به پتانسیل ها و ظرفیت های استان کردستان اشاره کرد و گفت: کردستان به علت مرزی بودن یکی از استان های حساس ایران اسلامی است که این حساسیت از وجوه مختلف مورد توجه تصمیم گیران کشور است.

وی یکی از مهمترین پتانسیل های این استان را منابع آب و خاک آن خواند و عنوان کرد: در شرایط بحرانی که کم آبی دنیا و کشورمان را تهدید می کند، کردستان یکی از مهمترین ظرفیت هایش دسترسی به منابع آبی است که می تواند منجر به ایجاد اقتصاد توانمند در این منطقه شود.

وی با اشاره به اینکه کردستان یکی از تامین کنندگان اصلی منابه غذایی کشور است، اضافه کرد: تولید بیش از ۸۰۰ هزار تن گندم و حجم بالایی از سایر محصولات باغی، دامی و زراغی نشان از ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی ‌ این استان است.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشورگفت: کردستان یکی از استان های معدنی کشور است که زمینه ایجاد و شکل گیری صنایع معدنی متناسب با ذخایر معدنی در آن وجود دارد.

انصاری بیان کرد: برنامه ریزی های آینده باید معطوف به این مهم باشد که دیگر کمتر مواد خام معدنی از این استان به سایر استان های کشور صادر تا به یکی از قطب های تولید مواد معدنی کشور تبدیل شود.

وی اظهارداشت: اگر پتانسیل های بالای کشاورزی، مرزی بودن به عنوان قابلیت غیرقابل انکار و برجسته، ذخایر و معادن ارزشمند استان مورد توجه قرار گیرد اقتصاد این استان توانمند خواهد شد و تکانه های اقتصادی در سطح ملی هم نخواهد توانست بر آن تاثیر بگذارد.

وی اضافه کرد: استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های مذکور نیاز به برنامه ریزی اساسی دارد که در دستور کار دولت تدبیر و امید است.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: از افزایش توجه دولت به این منطقه حمایت و دفاع خواهم کرد تا این استان در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی توسعه پیدا کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا