من و تابلوهایم به دور از هیاهوی دنیای رئال هستیم!

نقاش ۱۹ ساله‌ی سقزی برگزاری اولین نمایشگاهش را تجربه‌ی می‌کند. فروزان رحیمی در رشته تجربی تحصیل کرده است و به گفته‌ی خودش نقاشی از طریق ژنهای پدر به او منتقل شده است.
واکاوی با این هنرمند جوان گفتگویی کوتاه انجام داده است.

شما نقاشی را چگونه آموختید؟
رحیمی: از کودکی از نقاشی کردن لذت می‌بردم به مرور و بعد از طی کردن دوران دبستان به صورت جدی شروع به مطالعه در زمینه نقاشی کردم و آثار نقاشان مشهوری همچون “ونگوک”، “داوینچی” و “پیکاسو” را ملاک کارهایم قرار دادم و در عین حال از لحاظ تئوری هم سعی کردم به روز باشم، ولی در نهایت نزد استاد خاصی نرفتم.

از تابلوهایی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اید بگویید چه سبکی هستند و اصولا شما بیشتر علاقمند به چه سبکی در نقاشی کردن هستید؟
رحیمی: بیشتر با سیاه قلم کار کرده‌ام اما طی یک سال گذشته رنگ روغن هم کار کردم و چند تابلوی رنگ روغن را هم به نمایش گذاشته‌ام. تا الان بیشتر کارهایم سبک سورئال، کوبیسم و اکسپرسیونیسم هستند اما ترجیح نمی‌دهم که رئال کار کنم، در واقع سعی می‌کنم از دنیای واقعی به دور باشم و در این دنیا سیر نکنم!

شبیه تابلوهایتان هستید یا فقط یک احساس آنی و زودگذر را روی بوم می‌کشید؟
رحیمی: بیشتر آثارم فضایی سیاه و تلخ و به دور از رنگ را به بیننده القا می‌کنند و به نظرم این حزن انعکاسی از روح خودم است!

چه هدفی دارید و آینده را چطور می‌بینید؟
رحیمی: عاشق نقاشی کردن و نوشتن هستم و دوست دارم همین راه را ادامه بدهم.. پس از این نمایشگاه در بهار سال آتی در نظر دارم در شهرهای دیگر هم نمایشگاه دایر کنم.

این نمایشگاه تا روز شنبه ۱۹ اسفند برای علاقمندان دایر است. ساعات بازدید از نمایشگاه: ۱۷ تا ۲۲
نشانی نمایشگاه: بلوار انقلاب، روبروی اداره برق کافه استانبول.

 

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا