نخستین تجربه

“نخستین تجربه” نام نمایشگاه عکسی از هنرجویان رشته‌ی فتوگرافیک هنرستان آزادگان سقز است که از روز شنبه ۱۷ آذرماه در نگارخانه‌ی ارشاد سقز برپا شده است.
نمایشگاه حاضر، با حمایتهای علیرضا ایزدیار مدیر هنرستان آزادگان و به همت هنرآموزان این هنرستان و علاقمندی هنرجویان سال اول، دوم و سوم رشته‎ی نوپای فتوگرافیک، به عنوان اولین تجربه‎ی نمایشگاهی با ۵۴ اثر و در موضوعاتی از قبیل معماری، پرتره، فضاهای شهری، طبیعت بی‎جان و …دایر گردیده است.

 

اسماعیل رضایی گرافیست و مدرس هنرستان آزادگان در گفتگو با واکاوی هدف از برپایی این نمایشگاه را در مرحله‎ی اول، انگیزه‎بخشی به هنرجویان رشته‎ی فتوگرافیک در زمینه‎ی رشته‎ی خود و به معرض نمایش گذاشتن تواناییهای آنان و همچنین معرفی و شناساندن این رشته به علاقمندان رشته‎های هنری عنوان کرد.

 

وی در خصوص معرفی رشته‎ی فتوگرافیک اظهار داشت” این رشته رشته‎ای جدید در هنرستانهای فنی و حرفه‎ای می‎باشد که اساس آن فراگیری فن و هنرعکاسی بر مبنای دانش گرافیک است. هنرجویان این رشته در مدت ۳ سال تحصیلی، ضمن آشنایی با هنر، فنون و مهارتهای عکاسی به فراگیری مبانی هنرهای تجسمی و نرم‎افزارهای گرافیکی می‎پردازند.

 

فارغ‎التحصیلان این رشته، پس از پایان دوره‎ی تحصیلی ۳ ساله در صورت تمایل و بروز تواناییهای خود، قادر به حضور در بازار کار به‌صورت عکاس حرفه‎ای مستقل، عکاس مطبوعاتی، عکاس تبلیغاتی، مجری پروژه‎های تبلیغاتی و یا طراح گرافیک و پروژه‎های گرافیکی، خواهند بود”.

 

لازم به ذکر است این آثار در مدت دو ماه اول سال تحصیلی جاری و با امکانات محدود از قبیل گوشی موبایل و دوربین‎های دیجیتال معمولی تهیه شده است.
این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه در دو نوبت صبح و عصر پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا