نرخ بیکاری در کردستان کاهش یافته است؟

امروز جلسه کارگروه اشتغال استان کردستان تشکیل و در این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با مقایسه نرخ بیکاری در در سه فصل بهار، تابستان و پاییز امسال نسبت به سال گذشته گفته است: “به صورت میانگین شاهد کاهش ۲.۲ درصدی بیکاری در استان هستیم”.

بهرام نصراللهی‌زاده گفت: نرخ بیکاری در بهار سال گذشته ۱۲.۹ درصد بوده که در بهار امسال به ۹.۹ درصد کاهش یافته و رتبه پنجم استان هم با این تغییر به رتبه ۱۲ بهبود یافته است.

وی همچنین نرخ بیکاری در تابستان سال گذشته را هم ۱۱.۴ درصد عنوان کرد و گفت: رتبه استان ۱۰ بوده که امسال این نرخ به ۹.۶ درصد کاهش یافته و رتبه استان را به ۱۴ رسانده است.

رئیس سازمان مدیریت با بیان اینکه روند نرخ بیکاری در فصل پاییز امسال کاهشی و امیدوار کننده است اضافه کرد: در فصل پاییز سال گذشته نرخ بیکاری ۱۳.۱ درصد بوده که امسال این نرخ به ۱۰.۹ درصد کاهش یافته و رتبه استان را به ۱۰ ارتقا داده است و بنابر این به صورت میانگین شاهد کاهش ۲.۲ درصدی بیکاری در استان هستیم!

باید تأکید کرد که بیکاری و عدم اشتغال معلول عوامل مختلف ازجمله توزیع نامناسب منابع است و از طرفی، نهادهای مختلف بر سر تعریف و میزان آن اتفاق نظر ندارند و برای همین آمارهای متفاوت از سوی نهادهای مختلف ارائه می‌شود و با وجود همه‌ی اینها اشتغال کماکان مهمترین دغدغه خانواده‌ها و جوانان استان محسوب می‌شود و ممکن است چنین آمارهایی به راحتی از سوی افکار عمومی مورد پذیرش قرار نگیرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا