نشست خبری یا صحنه آرایی؟

قرار است امروز نشست خبری شهردار سقز با اصحاب رسانه برگزار شود، معمولا این دسته از نشستهای شهردار برای زمانی است که بحث استیضاح و یا طرح سوال از وی مطرح باشد، پس به طور حتم توجیهاتی برای عملکرد خود خواهد داشت، اما آنانکه دغدغه بهبود اوضاع شهر را دارند خوب می دانند که وضعیت شهر و مدیریت شهرداری به گونه ایست که جای هیچگونه توجیهی برای نبود عملکرد ندارد.

 

شهردار کنونی سقز از روزی که بر سر کار آمد دریافت حقوق قابل توجه یکی از بحث های پیرامون وی بود، تخلفات احتمالی دوره های گذشته شورا و شهرداری مطرح بود و این نهاد به عنوان مسئول پیگیری این پرونده ها تا کنون پاسخ روشنی به سوالات مطرح در این زمینه ارائه نکرده است. همچنین در بحث تغییرات فله ای که هر از گاهی انجام می شود کمتر شایستگی افراد به منظور بهبود وضعیت لحاظ شده است و تغییرات علاوه بر اینکه رنگ و بوی سیاسی و ستادی دارد، بیشتر در جهت راضی کردن طیفی از شورا و به حاشیه راندن گروه دیگری از آنها بوده است و از همین رو هیچگاه شهردار نتوانسته به عنوان یک عنصر اصلی در مدیریت شهری محوریت کار را عهده دار شود.

 

می توان از موضوعات زیادی به عنوان بدقولی ها و کم کاری های شهردار نام برد، کما اینکه از سوی این رسانه مرتب مواردی به سمع و نظر شهروندان رسیده است، درخواست نصب المان هه لو در میدان اصلی سقز تنها یکی از این مواردی است که علیرغم قول صریح وی، هیچ کاری در مورد آن انجام نشده است.

 

هرچند فرماندار سقز و نماینده مجلس هیچگاه اذعان به دخالت مستقیم در امور شهرداری نداشته اند اما حمایت های قرص و محکم این دو از شهردار سقز بر همگان آشکار است و از همین رو تا زمانی که شهردار حمایت دو عنصر اصلی را پشت سر خود داشته باشد در بر همان پاشنه خواهد چرخید.

 

واکاوی به عنوان رسانه ای منتقد در چنین نشستی که برای آرام نشان دادن اوضاع و صرفا یک صحنه آرایی خواهد بود شرکت نخواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا