آخرین اخبار از مسکن ملی در سقز

اعتراض متقاضیان به قرعه‌کشی تعیین زمین

در گزارش قبلی واکاوی در مورد مسکن ملی عنوان شد که غیر از فاز اول واحدهای مسکن ملی که به تعداد ۱۱۹۷ واحد که در دامنه جاقل در حال ساخت است، دولت برای ساخت مابقی واحدها ۱۱۲ هکتار زمین در قالب ۱۳۳۷ قطعه مسکونی و حدود ۱۰۰ قطعه تجاری، اداری، آموزشی در دو قسمت (۱_جاده ملقرنی و ۳_مابین شهرک گولان و جاقل) در نظر گرفته است تا با گروه‌بندی متقاضیان کار ساخت و ساز را پیش ببرد.

اکنون گروه‌بندی انجام شده و روز گذشته بر اساس پیامی که برای سرگروه‌ها ارسال شده، آنها در سالن آبدرم حاضر شدند تا قرعه‌کشی صورت بگیرد و زمین برای هر گروه مشخص شود.

 

اعتراض به نحوه قرعه‌کشی

متعاقب حضور متقاضیان مشخص می‌شود که تعدادی از قطعات زمین در میان قطعه‌هایی که قرار است در قرعه‌کشی برای هر گروه تعیین شود نیستند و متقاضیان نسبت به این اقدام و اینکه ممکن است مسئولان قطعه‌های با ارزش را کنار گذاشته باشند اعتراض و اعلام کردند که باید تمامی قطعات در قرعه‌کشی باشند و در نهایت این اقدام انجام و کلیه قطعات به صورت یکسان و با قرعه‌کشی تقسیم شدند.

 

اما چرا این قطعات حذف شدند؟

رئیس اداره راه و شهرسازی سقز در واکنش به این موضوع گفت: بخشی از زمین‌هایی که برای گروه‌های پنج نفره در نظر گرفته شده است به خاطر اختلاف میان مالک و راه‌وشهرسازی مشکل حقوقی دارند و هم‌اکنون پرونده مربوط آن در دادگاه موجود می‌باشد، بنابر این ما برای اینکه متقاضیان درگیر این موضوع نشوند آن قطعات را بعنوان سهم شهرداری کنار گذاشتیم تا اگر در آینده مشکل حقوقی پیش آمد راحت‌تر بتوانیم با شهرداری آن را رفع و رجوع کنیم و متقاضیان را درگیر این پروسه اداری و قضایی نکنیم.

باقی رحمانپور افزود: اما زمانیکه متقاضیان در برابر این موضوع مقاومت کردند و اعلام کردند که حاضرند این پروسه را طی ولی تمامی قطعات یکسان در قرعه‌کشی شرکت داده شوند ناچار شدیم آن قطعات که مشکل حقوقی دارند را هم وارد قرعه‌کشی کنیم تا رضایت متقاضیان فراهم شود.

 

برای ۸۴۳ گروه پنج نفره قرعه‌کشی شد 

همچنین عزیزپور نماینده شرکت کارگزاری طرح نهضت ملی مسکن گفت روز گذشته برای ۸۴۳ گروه پنج نفره و جمعا برای ۴۲۱۵ متقاضی قرعه‌کشی شد و زمین‌ها این افراد مشخص شدند و با توجه به اینکه این افراد یک فقره ۴۰ میلیون تومانی پرداخت کرده بودند کار خاک‌برداری زمین‌ها آغاز شده و در روزهای آینده مراحل ساخت و معرفی به بانک شروع می‌شود.

قابل ذکر است که تعداد زیاد متقاضیان مسکن ملی در سقز و جایگزینی گروه‌بندی به جای ساخت مسکن توسط دولت بسیاری از متقاضیان را سردر گم و نسبت به آینده این طرح دچار تردید کرده است. بنابر این ضرورت دارد مسئولان و شرکت‌های دست‌اندرکار مسکن ملی ضمن رعایت ضوابط، حساسیت‌های متقاضیان و وضعیت نابسامان مسکن در سقز را در نظر داشته باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا