نشست فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان سقز با مسئولان حوزه بهداشت پیرامون کرونا برگزار شد

نشست فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان سقز با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان برگزار شد. کامیل کریمیان با تشریح اقدامات انجام شده توسط سازمان‌های دولتی و مردم نهاد، تلاش‌های مردمی تحت عنوان پویش مردمی پیشگیری از کرونا را ستود.
وی اظهار داشت: از همه سازمان‌های غیردولتی خواستارم تا مردم را برای پیشگیری از ویروس کرونا آگاه کنند. وی با اشاره به سختی کادر درمان در این روزها برای پیشگیری، مبارزه و درمان کرونا، تصریح کرد: مقابل کادر درمان سر تعظیم فرود می‌آورم.

کریمیان با بیان اینکه متاسفانه سقز به کانون کرونای استان تبدیل شده است از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خواست تا امکانات و تجهیزات بیشتری به سقز اختصاص دهند.

وی همچنین از اقدامات خودجوش بازاریان برای تعطیلی بخشی از بازار در راستای کاستن از تجمعات برای جلوگیری ازشیوع این ویروس تشکر کرد.

فرماندار تاکید کرد: به دلیل ضرورت تامین نیازهای ضروری مردم، صنف‌های مرتبط با تامین اقلام اساسی در شهرستان سقز نبایستی تعطیل و زندگی مردم مختل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان هم با بیان اینکه شرایط جنگی است از مردم خواست تا با خود مراقبتی، دوری کردن از تجمعات به پیشگیری از این بیماری کمک کنند.

فرزین رضاعی اظهار داشت: هم اکنون آزمایش‌های اختصای کرونا در سنندج انجام می شود و مجوزهای لازم گرفته شده است.
وی با اشاره به کمبود مواد گندزدا از مسئولان خواست تا گند زدایی با حداکثر بهره‌وری انجام و موارد مشکوک با نظر مراکز بهداشتی شهر و روستا گندزدایی شود.
رضاعی افزود: استقرار تب‌سنج‌ها در ورودی شهرها ضروری نیست و کار نمایشی و ائتلاف نیروست.

وی بیان کرد: شهرستان سقز از نظر داشتن متخصصان عفونی، دکترهای عمومی و فضاهای بیمارستانی با مشکل مواجه نیست و در صورت نیاز بیمارستان شفا هم آغاز به کار خواهد کرد و بیمارستان صحرایی توسط بیمارستان شهید قاضی راه اندازی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون دو بیمار قطعی کرونایی از بیمارستان امام خمینی سقز و بیمارستان توحید سنندج بهود یافته‌ و ترخیص شده‌اند.

وی در خصوص آمار مبتلایان به کرونا در استان تصریح کرد: وزارت بهداشت قصد پنهان کاری ندارد. رضاعی ادامه داد: تعداد بیماران قطعی مبتلا به کرونا در کردستان ۲۱ نفر است که از این تعداد شهرستان سقز با ۱۲ بیمار، بالاترین آمار را دارد.

وی همچنین افزود: تا امروز ۲۳۳ نفر مشکوک به ویروس کرونا به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در استان مراجعه کرده‌اند که از ۱۵۰ نمونه ارسالی ۲۱ مورد مثبت و ۵۴ نفر هم منفی بوده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: تاکنون ۱۲ نفر در سقز، چهار نفر در بانه، ۲ نفر در سنندج، یک نفر در قروه، یک نفر درمریوان و یک نفر در دیواندره به کرونا مبتلا شده‌اند.

هوشنگ فولادی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان هم گفت: تمام امکانات و پزشکان بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های تامین اجتماعی استان برای درمان بیماران در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده می‌شود.

در این جلسه فرماندهان نظامی و انتظامی هم اقدامات درون سازمانی در محیط‌های نظامی را پیرامون پیشگیری از این بیماری تشریح و برای همکاری شبانه‌روزی با ستاد بحران اعلام آمادگی کردند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا