نمایشگاهی از آثار عکاسان جوان

صبح روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه نمایشگاه عکاسی دانش‌آموزان پایه یازدهم دبیرستان نمونه الزهرا در نگارخانه‌ی مجتمع ارشاد سقز افتتاح شد.

در این نمایشگاه که به همت اسماعیل رضایی از اساتید هنر برگزار شد ۳۲۰ اثر از مجموع پنج‌هزار عکس که حاصل کار ۴ ماه عکاسی دانش‌آموزان با موضوع سقز و مسائل پیرامون آن از قبیل معضلات  شهری، طبیعت، معماری شهری و داخلی، مد و فشن، گرافیک محیطی، روستاها، پرتره و …. است به نمایش گذاشته شده است.

عکس‌های این نمایشگاه بیشتر با دوربین‌های ساده، نیمه‌حرفه‌ای و یا گوشی‌های موبایل گرفته شده است و هدف آن وادار کردن مخاطب به اندیشیدن در مورد زمان و مکان تصاویر گرفته شده و یادآوری خاطرات ذهنی بیننده و بازشناسی دقیق‌تر محیط زندگی و جزئیات آن می باشد.

لاوین فتاحی یکی از دانش‌آموزانی که مجموعه‌ای از عکس‌هایش در بخشی از نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته در گفتگویی با واکاوی گفت” من قبل از این‌که وارد رشته‌ی تجربی شوم به هنر و به ویژه عکاسی علاقه‌ی زیادی داشتم چون از بچگی دوربین عکاسی همراه خانواده‌ی من بوده و عکاسی بخشی از زندگی ما بوده و تحت تاثیر محیطی که قرار داشتم به عکاسی علاقمند شدم”.

لاوین که بیشتر عکاسی پرتره کار می کند و به صورت آکادمیک این هنر را فرا نگرفته و آموزش خاصی در این زمینه ندیده است اظهار داشت” هیچ آموزش خاصی در زمینه‌ی عکاسی ندیده‌ام اما کتاب‌ها و مجلات عکاسی را مطالعه می کنم و با اساتید رشته‌ی عکاسی در شهرهای دیگر نیز صحبت کرده‌ام و آثار من را نقد کرده‌اند”.

این نمایشگاه تا روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در نگارخانه‌ی ارشاد دایر است.

                                                                                                                                   

 

                         

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا