نمایشگاه صنایع دستی جمعی از دانش آموزان و اولیای آنها در کتابخانه عمومی

سقز مثل همیشه میزبان نمایشگاه های متنوع در زمینه های مختلف است و از هر قلم هنر چه عکاسی و نقاشی و چه کارهای دستی و خوشنویسی، هنرمندان کوچک و بزرگ دست به کار شده اند.

در کتابخانه‌ی پارک مولوی نیز با حمایت آموزش و پرورش و کانون فکری فرهنگی شهید بهشتی و با مشارکت مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی نمایشگاهی متفاوت تر برپا شده است. جایی که خانم ها برای باری دیگر هنر خود را در قالب ایده های جدید به نمایش گذاشته اند.

از دانش آموزان کلاس چهارمی گرفته تا خانم های پنجاه ساله، غرفه های این نمایشگاه را رنگین کرده است. هنرهای بافندگی، خیاطی، گیوه بافی، گل‌دوزی و حتی نقاشی روی ظروف سفالی به همراه دستبندهای رنگی به چشم می‌خورد که سرشار از ذوق و سلیقه این بانوان است.

به گفته ی یکی از مسئولین نمایشگاه، ایده و هدف اصلی، تشویق دانش آموزان به کارهای دستی و هنری بوده و از آنجا که قشر عظیمی از جوان و نوجوانان درگیر فضای مجازی و تلفن های همراه شده اند این امور می تواند تا حدودی برای پُر کردن اوقات فراغت آنها و ایجاد خلاقیت و انگیزه و نیز معرفی هنر های سنتی و محلی کارساز باشد که در کنار آن ایده‌پردازی و نوآوری‌های جدید نیز قابل توجه قشر جوان خواهد بود.

به گفته حاضرین، شهروندان استقبال چندانی از این نمایشگاه نداشته اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا