نمایشگاه نقاشی جمعی از هنرمندان سقز در نگارخانه ارشاد در حال برگزاری است

به گزارش واکاوی، در این نمایشگاه که به همت چندتن از هنرمندان سقزی به صورت جمعی برپا شده است آثاری از فاتح رضایی، غزال کریمی و سحر محمدیان به نمایش گذاشته شده است و شامل رنگ روغن، نقاشی بر روی سفال، پرتره و… بوده و تعدادی از تابلوها نیز برگرفته از طبیعت سقز است.

فاتح رضایی یکی از این هنرمندان در گفتگو با واکاوی گفت: بیشتر کارها مناظر اطراف سقز بوده به طوری که با کادربندی مناسب، بر روی یک منظره در دل طبیعت کار شده است که بیشتر آنها بر روی بوم، با استفاده از تکنیک رنگ روغن و سبک رئال کار شده است، هرچند درمیان آنها نیز تابلوهای سوررئال وجود دارد که برای اولین بار به عنوان یک تجربه جذاب به آن دست پیدا کردم.

که خود دانش‌آموخته‌ی هنر است افزود: نمایشگاههای انفرادی و جمعی زیادی را در شهرهای مختلف تجربه کرده ام که می توان به زاهدان، یزد، تهران، سقز و… اشاره کرد، علاوه بر این برنامه هایی برای آینده نیز در نظر داریم که مهم ترین آن برپایی نمایشگاه در کردستان عراق است که بعد از برنامه ریزی‌های لازم به طور قطع اجرایی خواهد شد.

غزال کریمی دیگر هنرمند حاضر در نمایشگاه نیز با اعلام اینکه قبلا بیشتر رنگ روغن کار می کرد گفت: اکنون بیشتر بر نقاشی بر روی سفال متمرکز شده ام. کریمی افزود:  هنر نقاشی را بر حسب علاقه و نزد اساتیدی از جمله ناصر فیض‌الله‌بیگی، رسول گندمی و سایر اساتید سقزی و دبیران دوره دبیرستان آموزش دیده است.

لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا ۱۶ تیر پابرجاست.

 

                                                                                                                                                                                                                                                         

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا