نماینده سقز و بانه در مجلس : مدیریت امور آب کردستان بسیار ضعیف عمل می‌کند

به گزارش واکاوی به نقل از تسنیم ؛ نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با انتقاد از عملکرد مدیریت امور آب کردستان، گفت: امور آب کردستان از «بی‌مدیریتی» شدید رنج می‌برد.

وی گفت: امور آب کردستان در چند سال اخیر نتوانسته یک لیتر تخصیص آب برای استان کردستان بگیرد و علیرغم داشتن چندین برابر آب استان، نه تنها برای گرفتن آب کشاورزی استان نتوانست کاری کند حتی در بعضی از نقاط استان مشکل آب شرب نیز داریم و مدیریت امور آب کردستان بسیار ضعیف عمل می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با اشاره به مصداق عینی برای عملکرد ضعیف مدیریت امور آب کردستان، تصریح کرد: می‌توان برای این عملکرد ضعیف امور آب کردستان به سد عباس‌آباد شهرستان بانه و سد چراغ ویس شهرستان سقز اشاره کرد که مدتهاست قرار است آبگیری شود اما عملی نشده است.

وی گفت: جاده سقز-بانه که حدود ۹ کیلومتر جاده آن جایگزین می‌باشد و فقط تابلو علائم آن مانده علیرغم تذکر چندین بار بنده حدود ۲ ماه از اتمام جاده می‌گذرد اما تا امروز بخاطر نبود تابلو علائم آن را افتتاح نکرده است.

بیگلری افزود: بنده برای افتتاح هرچه زودتر جاده سقز-بانه حتی پیشنهاد دادم که تابلو علائم جاده قبلی را بردارند و در جاده فعلی نصب کنند اما این کار را هم نکردند.

وی اظهار کرد: هنوز جانمایی روستای “میره ده” انجام نشده و این بی‌توجهی در صورتی است که بخشی از روستای “میره ده” زیر آب می‌رود.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس گفت: سد عباس‌آباد شهرستان بانه به قولی که عملیات ساخت سد تقریباً رو به اتمام است خط شرب آن نیز با سرعت کم پیش می‌رود و حتی مدتی قبل آب شرب شهرستان بانه نیز دچار مشکل شده بود که ما نمایندگان مردم کردستان در مجلس بصورت جدی از وزارت نیرو و استاندار کردستان انتظاریم داریم که نسبت به حل این مشکل اقدام کنند هر چند که ما از امور آب کردستان شدیداً ناراحت هستیم.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت آب سالم گفت: باید آب استان کردستان سالم باشد و در این زمینه در استان مشکل شدید داریم و چون مطالبه و خواسته چندین ساله مردم کردستان نیز می‌باشد بنابراین از وزارت نیرو و استاندار کردستان انتظار داریم که نسبت به حل این موضوع بصورت ویژه اقدام کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با اشاره به اینکه امور آب کردستان از بی مدیریتی شدید رنج می‌برد خاطر نشان کرد: باتوجه به لزوم و تامین آب شرب برای مردم و کشاورزان با وجود داشتن آب سرشار در استان در این زمینه تغییرات لازم است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا