نیروی دریایی ارتش ایران تحت فرمانِ دریادار کُرد

با حکم رهبر انقلاب، دریادار سنندجی فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران شد.

امیر دریادار شهرام ایرانی با حکم رهبر انقلاب و فرمانده کل قوا، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شد.

دریادار شهرام ایرانی در سال ۱۳۴۶ در محله شریف آباد سنندج چشم به جهان گشوده است. این فرمانده دریایی ارتش ایران، مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی را در شهرستان سرپل ذهاب سپری و پس از شروع جنگ تحمیلی، چهارساله دبیرستان را در مدارس شهر سنندج می گذراند.

دیاردار کُرد در سال ۱۳۶۴ وارد دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر می شود و پس از فارغ التحصیلی در رشته ناوبری و فرماندهی کشتی از این دانشگاه، فرماندهی انواع یگان‌های شناور سطحی کلاس سبک و سنگین از جمله ناوچه‌های توپدار، ناوهای موشک انداز، ناوهای پشتیبانی و نیروبر، ناوشکن‌های کلاس الوند و ناو بالگردبر جمهوری اسلامی ایران خارگ را بر عهده می گیرد.

این دریادار کوردسنندجی، با اخذ مدرک کارشناسی ارشد فرماندهی و ستاد،عضو هیئت علمی در دافوس آجا می شود و همزمان نیز در سمت استاد دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر تدریس می‌ کند.

رئیس عملیات منطقه یکم دریایی ارتش (بندرعباس)،رئیس ستاد و جانشین فرماندهی این منطقه،جانشینی معاونت عملیات نداجا،معاونت آموزش نیروی دریایی وجانشینی معاونت آموزش ارتش از جمله مسئولیت‌های پیشین وی است.

امیر دریادار ایرانی افزون برعضویت در هیئت رئیسه و سخنگویی چندین رزمایش مهم نیروی دریایی و مشترک ارتش، فرماندهی برخی از مهمترین مأموریت‌های ناوگروه‌های ارتش از جمله مأموریت عبور از کانال سوئز در سال ۹۱ و فرماندهی عملیات متعدد امداد و نجات دریایی را نیز برعهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا