هتل چهار ستاره کورد سقز افتتاح شد

طی مراسمی و با حضور استاندار کردستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، هتل چهار ستاره کورد در سقز افتتاح شد.

به گزارش واکاوی شامگاه شنبه هتل ۴ ستاره کورد سقز با حدود ۷ میلیارد تومان هزینه در زمینی به مساحت هزار و ۲۵۰ متر و با زیربنای کلی بیش از ۴۶۰۰ متر مربع با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد

در این مراسم، کاوه احمدی سرمایه گذار و مدیر هتل کورد سقز با اشاره به اینکه این هتل ۴ ستاره برابر با آخرین استانداردهای ملی و جهانی ساخته شده است، گفت: هتل کرد شامل دو بخش است، که یک بخش آن شامل سه طبقه مخصوص استخر و تاسیسات آن بوده و بخش اصلی هتل نیز در ۷ طبقه ساخته شده که شامل دو طبقه اول لابی، رستوران و کافی شاپ، ۴ طبقه بعدی اتاق ها و طبقه آخر نیز سویت است.

وی افزود: این هتل در زمینی به مساحت هزار و ۲۵۰ متر و با زیربنای کلی بیش از چهار هزار ۶۰۰ متر ساخته شده و دارای ۴۰ اتاق مجهز با تراس مخصوص، سالن کنفرانس ویژه، اتاق مذاکرات و جلسات، چندین رستوران و کافی شاپ، دو آسانسور، دو پارکینگ مجزا برای هتل و استخر با مساحت بیش از هزار ۲۰۰ متر، سوپرمارکت و.. است.

استاندار کردستان در این افتتاحیه با اشاره به اینکه صنعت توریسم یکی از متنوع ترین و پردرآمدترین صنعت های جهان است، گفت: استان کردستان و سقز ظرفیت های طبیعی، تاریخی، تجاری و فرهنگی بالایی برای جذب توریست دارد

عبدالمحمد زاهدی ورود بخش خصوصی به توسعه زیرساخت های گردشگری را حائز اهمیت خواند و گفت: این رویکرد، نویددهنده تحولات مثبتی در این عرصه خواهد بود.

رئیس جامعه هتلداران کردستان با بیان اینکه توجه به رضایتمندی مسافران، آموزش کارکنان و مشتری مداری باید سرلوحه کار هتلداران باشد، گفت: ارائه غذاهای سنتی، محصولات فرهنگی و صنایع دستی به توریست ها ضروریست

وی یکی از مشکلات فراروی هتل ها و مهمانپذیرهای استان را اجاره دادن مدارس و مهمانسرای ادارات عنوان و خواستار مساعدت مسئولان برای حل این مشکل و جلوگیری از ضررر این صنف شد.

سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان هم سقز را یکی از مهمترین شهرهای استان و تاریخی ترین شهر منطقه عنوان و ساخت: هتل کورد توسط سرمایه گذار بخش خصوصی اقدامی شایسته به شمار می رود.

وی تعداد تخت های هتل و مهمانپذیرهای سقز را ۴۵۰ تخت عنوان کرد و گفت: توسعه این بخش می توان باعث تقویت و توسعه صنعت گردشگری در کردستان شود.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم هتل کورد را ویترین سقز دانست و گفت: هتل ها محل نمایش فرهنگ، آداب و رسوم مردم کردستان است، لذا توجه به این مقوله حائز اهمیت است

وی ضمن تقدیر از ساخت این هتل توسط کاوه احمدی دندانپزشک سقزی، گفت: باید تندیسی از این سرمایه گذار تلاشگر در سقز ساخت.

نماینده شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان کردستان و به تبع آن شهرستان سقز دارای قابلیت ها و پتانسیل های گردشگری مناسبی می باشند، گفت: با بهره برداری از این طرح ها و ایجاد و توسعه مناطق ویژه گردشگری می توان زمینه های جذب گردشگر و ایجاد اشتغال را  در منطقه فراهم نمود.

وی ضمن تقدیر از اشتغالزایی این هتل برای قریب به ۵۰ نفر، از اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان توسط فرماندار برای برگزاری همایش ملی زیویه در سال ۹۶ تقدیر کرد.

فرماندار سقز هم در این مراسم  با بیان اینکه حمایت از سرمایه گذاران و توسعه زیرساخت های سقز مهمترین راهبرد مسئولان شهرستان و استان است، از ساخت این هتل مجلل در سقز تقدیر کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا