هزینه ثبت‌نام سجام و دریافت کد بورسی چقدر است؟

این‌روزها کلماتی همچون سهام عدالت، ثبت‌نام در بورس، دریافت کد سجام و… زیاد به گوش می‌رسد و مردمی که شاید بیشترشان کمترین آشنایی با بازار بورس ندارند، جهت ثبت‌نام به دفاتر پیشخوان مراجعه می‌کنند. اما اکنون مشخص شده که تعدادی از این دفاتر در سقز، پول بیشتری از مراجعین دریافت می‌کنند.

این در حالی است که مدیر روابط عمومی سازمان بورس در اینستاگرام اعلام کرده است؛ “افرادی که برای ثبت نام سجام و احراز هویت جهت دریافت کد بورسی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه می‌کنند نهایتاً عددی حدود ۱۵ هزار تومان باید هزینه کنند. ۱۰ هزار تومان برای ثبت‌نام‌ سجام و ۵ هزار تومان کارمزد دفاتر پیشخوان”. اما بنا به اخبار رسیده به #واکاوی بعضی از دفاتر پیشخوان در سقز، تا ۴۰ هزار تومان نیز از مراجعین دریافت کرده‌اند.

ظاهرا نظارت بر این دفاتر بر عهده سازمان فناوری اطلاعات است که نمایندگی آن در سقز وجود ندارد، اما واحد فناوری اطلاعات فرمانداری می‌تواند به این قضیه ورود کرده و مانع از دریافتی‌های اضافی شود. همچنین روابط عمومی سازمان بورس شماره ۶۴۶۱ را برای اعلام تخلفات و دریافت‌های اضافه از سوی دفاتر پیشخوان اعلام کرده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا