هشدارهای پلیس فتا شهرستان سقز

با شروع سال تحصیلی وسایل دیجیتالی مثل تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر برای بچه‌ها در نقش دوست و معلمشان شده‌اند. استفاده کودکان و نوجوانان از فناوری اطـلاعات، در صورت نداشتن علم استفاده از آن می‌تواند نگران‌کننده باشد. نقش پدر و مادر در این زمینه، بسیار پررنگ است؛ آنها می‌توانند با یک برنامه‌ریزی دقیق و نظارت درست بر نحوه استفاده فرزندان، از این معضل پیشگیری کند.


برای این نظارت کافی است نکات زیر رعایت شود:
۱- در صورت استفادهاز سیستم عامل ویندوز از قابلیت family safety استفاده کنید.
۲-برای استفاده فرزند خود زمان مشخص تعیین کنید.
۳- در صورت استفاده از تبلت یا گوشی از قابلیت google family link استفاده کنید.
۴- برای آموزش بیشتر به سایت پلیس فتا مراجعه نمایید.

پلیس فتا شهرستان سقز در پیامیی دیگر نسبت سرقت اینترنتی حساب بانکی کاربران هشدار داد:

جهت پیشگیری از افتادن در دام کلاه‌برداران رمز‌های بانکی خود را در دید و دسترس دیگران قرار نداده و آن‌ها را به صورت دوره‌ای تغییر دهید. فیشینگ راهی است که تبهکاران اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند و بایستی کاربران در خریدهای اینترنتی خود دقت لازم را داشته باشند.

مجرمان اینترنتی با استفاده از روش‌های جدید و تبلیغات دروغین سعی در دسترسی به اطلاعات حساب بانکی کاربران را دارند، بنابراین شهروندان باید هوشمندانه در این فضا حضور پیدا کنند و در صورت مشاهده پیامک مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب، هرچه سریع‌تر نسبت به مسدودسازی کارت از طریق موبایل بانک، تلفن‌بانک و دستگاه‌های خودپرداز (خدمات بدون کارت) اقدام کنید.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا