همزمان با جیب خالی، با انفجار قیمت‌ها مواجهیم

کمتر از دو ماه قبل بود که واکاوی گزارشی از وضعیت بازار تهیه کرد و طی آن سراغ صنف‌های مختلف رفت، در یک کلام همگی آنها “آه نداشتند که با ناله سودا کنند”. این روند همچنان ادامه دارد و نه تنها “حداقلی از ثبات” را شاهد نیستیم بلکه حتی انتظار آن را معقول و منطقی هم نمی‌بینیم.

قیمت‌های نجومی اجاره و خرید مسکن و همزمان قیمت کالاها، عنان از کف بریده و سیر صعودی خود را بدون توجه به جیب خالی مردم ادامه می‌دهند. جیب‌هایی که هر روز به بهانه‌ای خالی می‌شوند؛ اگر تا دو ماه قبل مردم برای دریافت کد بورسی صف کشیده بودند امروز همه در صف فروش سهام هستند و برای حفظ ارزش پول خود هر بار به سمت بازارهای موازی (طلا، دلار، خودرو و…) می‌روند که نتیجه آن ایجاد التهاب و در هم‌ریختگی بیشتر است.

در کنار چنین وضعیتی، معضلات اجتماعی هم در حال خودنمایی هستند. بزه‌کاری‌ها، خودکشی، سرقت از مساجد و … تنها بخشی از این معضلات هستند که نیاز به آمار و ارقام ندارد. همین امروز فرمانده انتظامی سقز از کشف ۱۱ دستگاه خودروی مسروقه و دستگیری ۶ سارق در این شهرستان خبر داده است.

همه‌ی اینها نشان از وجود یک “نقصان کلیدی”به نام “ضعف مدیریت” است، شاید توصیف این وضعیت مصداق سیاه‌نمایی تلقی شود اما واقعیت این است که برخی به جای مدیریت، مشغول خرابتر شدن اوضاع زندگی مردم هستند، البته ممکن است هر شهروندی به نوبه خود در چنین نقصانی سهیم باشد!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا