هواشناسی کردستان در خصوص فعالیت شدید سامانه بارشی اخطار داد

هواشناسی کردستان در خصوص فعالیت شدید سامانه بارشی که روزهای پنجشنبه و جمعه در آسمان این استان مسقر می شود، اخطار داد.

 

مدیرکل هواشناسی کردستان روز چهارشنبه گفت: براساس آخرین نقشه ها و مدل های پیش بینی وضع هوا از فردا تا اواخر روز جمعه استان در دامنه تاثیر امواج بارشی و ناپایدار قرار می گیرد.

 

رحیم صدیقی اضافه کرد: پیامد این سامانه بارشی، پوشش ابر، وزش قابل ملاحظه و شدید باد، بارش برف و باران (اغلب برف) مه و کاهش دید، و در جاده های برفگیر، گردنه ها و ارتفاعات کولاک برف است.

 

وی افزود: بیشترین فعالیت بارشی این سامانه از عصر پنجشنبه تا عصر و اوایل شب جمعه است و از عصر پنجشنبه اغلب بارش ها به شکل برف ریزش می کند.

 

مدیرکل هواشناسی کردستان تاکید کرد: مقدار بارش در بخش غربی استان (بانه، مریوان، سروآباد، منطقه اورامان و پالنگان) نسبت به نواحی دیگر بیشتر است.

 

صدیقی یادآور شد: همراه با این سیستم بارشی، وزش باد قابل ملاحظه و شدید بیشتر از ۱۵ متر بر ثانیه بوده و در ارتفاعات و گردنه ها امکان کولاک برف وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: در مدت زمان فعالیت این موج بارشی، در گردنه ها و بیشتر جاده های استان به دلیل بارش، کولاک برف و مه دید بشدت کاهش یافته و جاده ها لغزنده می گردد، که این عوامل باعث اختلال در ترددها خواهد شد.

 

صدیقی گفت: متعاقب عبور سامانه بارشی در طول هفته آینده دمای هوا پنج تا هفت درجه سانتیگراد سردتر خواهد شد و انتظار می رود مسافران در این مدت از تردد شبانه و بخصوص در جاده های روستایی خودداری کنند.

 

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا