واکاوی، فرصتی برای ارتقای تجربه رسانه‌ای در کردستان

در دو سال گذشته که واکاوی را دنبال کرده‌ام همیشه رویکرد متوازن و حرفه‌ای و زبان پاکیزه آن را درخور تحسین دانسته‌ام و اکثرا نیز به دوستان رسانه‌ای توصیه کرده‌ام که ضمن دنبال کردن واکاوی، از آن به عنوان یک سرمشق، الگو بگیرند.

می‌دانیم که حفظ دو رویکرد متوازن بودن و حرفه‌ای بودن در فضای رسانه‌ای امروز ایران خصوصا با سرعت و شتابی که ویژگی شبکه‌های اجتماعی است کار سخت و دشواری است، ولی به نظر من واکاوی به جای اینکه دنبال گفتارهای عامه‌پسند و خبرهای زرد و تیترهای مشتری‌پسند باشد سعی بر آن داشته که یک رویکرد معطوف به بازنمایی واقعیت را سرلوحه کار خود قرار دهد.

من به ویژه زبان به کار گرفته در واکاوی را که یک زبان بی‌طرفانه، حرفه‌ای و علمی است بسیار می‌پسندم. هرچند معتقدم که هیچ رسانه‌ی مطلقا بی‌طرف و حداقل بی‌غرضی وجود ندارد و هر پژوهشگری ولو روشمندترین آنها حتما یک جایی ناچار می‌شود دغدغه‌های خود را با انتخاب‌ها و ایده‌هایی که در ذهن دارد در جریان پژوهش و در اینجا در خبر وارد کند، طبیعتا واکاوی نیز از این قضیه مستثنا نیست، اما علی‌رغم اینها کار کردن با یک اسلوب حرفه‌ای و در نظر گرفتن تمام ملاحظات، هنری است که هر رسانه‌ای نمی‌تواند داشته باشد. من به‌ویژه از این لحاظ واکاوی را فرصت مغتنمی برای ارتقای تجربه رسانه‌ای کردستان در سال‌های اخیر می‌دانم و معتقدم که اگر این تجارب ادامه یابد حتما شاهد کارهای حرفه‌ای و جدی‌تری در آینده خواهیم بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا