واکنش فرماندار به حوادث روزهای اخیر در سقز

در چند روز گذشته سقز شاهد چند فقره درگیری در چند نقطه از شهر بوده که مجموعا منجر به فوت یک نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر شده است، اتفاقاتی که پس از دو فقره قتل در دو ماه اخیر بر دامنه نگرانی‌ها در میان شهروندان افزوده است.

فرماندار سقز در این‌باره به واکاوی گفت: عصر روز جمعه عده‌ای که هویت آنها برای ما مشخص است اقدام به رفتارهای نابهنجار کردند که در نتیجه آن چند نفر از جمله یک نیروی اورژانس با سلاح سرد زخمی شده‌اند.

کامیل کریمیان افزود: نیروی انتظامی با شناسایی این افراد اقدام به دستگیری تعدادی از آنها کرده و مابقی نیز تحت تعقیب هستند و مشخص شده است که تعدادی از آنها دارای سابقه کیفری نیز هستند.

کریمیان در ارتباط با درگیری دیگری که دو روز قبل در بلوار ارتش صورت گرفت اینگونه توضیح داد: چند روز قبل در بلوار ارتش نیز درگیری دیگری رخ داده که دو نفر با سلاح سرد (پنجه بوکس) اقدام به ضرب و شتم فرد دیگری کرده‌اند و فرد مضروب دچار ضربه مغزی و در نهایت صبح روز گذشته فوت شد.

فرماندار سقز گفت: جلسه‌ای به منظور بررسی ابعاد این اتفاقات تشکیل و مطمئنا با کسانی که مخلّ امنیت شهر هستند برخورد خواهد شد. وی در پایان افزود: رواداری و احترام به عقاید و تفکرات مختلف لازمه‌ی زیست شهری است و چنین موضوعاتی نباید مخلّ نظم عمومی شهر و امنیت شهروندان شود. شهروندان بدانند که امنیت آنها موضوعی است که قابل مماشات نیست و باید همه بر آن اتفاق نظر داشته باشند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا