وزارت کشور مکلف به تأمین ماشین‌آلات شهرداری‌ها شد

با توجه به وضعیت استان کردستان و شهرستان سقز در حوزه ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین و نیز تکلیف وزارت کشور در تأمین این ماشین آلات، توان چانه‌زنی مسئولان استان کردستان در استفاده حداکثری از این مصوبه چقدر خواهد بود؟

برف سنگین دیماه گذشته یکی از سنگین‌ترین بارش‌ها در چند سال اخیر بود که در کنار کمبود ماشین آلات جهت برفروبی نزدیک بود به یک بحران تبدیل شود.

در دیدار استاندار کردستان و نمایندگان با رییس‌جمهور در ۱۴ بهمن، استاندار کردستان از رییس جمهور خواست تا مجوزهای لازم برای واردات ماشین‌آلات مورد نیاز شهرداری‌ها و ادارات راهداری صادر شود. پیشنهادی که در جلسه اول اسفند هیأت وزیران مصوب شد تا متناسب با شرایط بحرانی در استان‌ها، ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین دپو شده در سازمان اموال تملیکی، برای مدیریت بحران در اختیار وزارت کشور قرار داده شود و بین شهرداری‌های کشور توزیع شود. در آخرین خبر، امروز معاون اول رییس‌جمهور این مصوبه را ابلاغ کرد.

با توجه به کمبود این دسته از ماشین‌آلات در شهرداری‌های استان و بویژه شهرستان سقز و اینکه این پیشنهاد از سوی استاندار کردستان بوده، باید دید مسئولان و نمایندگان چقدر توان چانه‌زنی برای استفاده حداکثری از این موقعیت را دارند و وضعیت در زمستان آتی چگونه خواهد بود!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا