پیش‌بینی بارش‌های رگباری و پراکنده در کردستان

هواشناسی کردستان می‌گوید: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی، برای امروز شنبه تا روز دوشنبه پدیده غالب افزایش پوشش موضعی ابر و وزش باد در بعدازظهرها (برای فردا قابل ملاحظه و گاهاً شدید) می باشد. البته برای فردا یکشنبه امکان بارش های رگباری و پراکنده در برخی از نقاط استان نیز وجود خواهد داشت.

به دنبال آن از اوایل صبح سه شنبه تا صبح چهارشنبه شاهد عبور موجی زود گذر از نیمه غربی کشور خواهیم بود؛ که موجب ابری شدن آسمان، وزش باد گاهاً شدید، در پاره ای نقاط رگبار باران و رعدو برق و در برخی نقاط بارش تگرگ خواهد شد؛ که با توجه به ماهیت رگباری بارش های بهاری امکان آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در برخی از نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.

لازم به ذکر است با توجه به افزایش سرعت وزش باد برای روزهای یکشنبه و دوشنبه بر روی عراق، شرایط شکل گیری گردوخاک در این مناطق وجود داشته و انتقال بخشی از آن به سطح استان دور از انتظار نخواهد بود. از لحاظ دمایی نیز طی امروز و فردا میانگین دمای شبانه روزی ۳ تا ۵ درجه دیگر افزایش داشته و هوای سطح منطقه گرم تر می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا