نمایشگاه

چاوی پڕ هه‌ستی پیری

“چاوی پڕ هه‌ستی پیری” عنوان نمایشگاه عکسی است که سمیه‌ سلیمی بابامیری، ژیلا ابراهیمی و هیرو حسنی ۳ هنرجوی هنرستان عصمت سقز در نگارخانه‌ی مجتمع فرهنگی ارشاد برپا کرده‌اند.

این اولین نمایشگاه عکس هنرجویان جوان سقزی است که سه‌سال است زیر نظر “سلیمان محمودی” عکاس بنام سقزی به آموزش هنر عکاسی می‌پردازند و در این نمایشگاه ۴۵ اثر از آثارشان را در معرض دید هنردوستان قرار داده‌اند.

تفاوت این نمایشگاه با سایر نمایشگاه‌های مشابه، استفاده از دکلمه‌ی اشعار کوردی “هیرو حسنی” است که فضایی شاعرانه به نمایشگاه داده است.

این هنرجویان جوان سقزی در گفتگو با واکاوی در خصوص موضوع عکس‌های ارائه‌شده در نمایشگاه اظهار داشتند ”همانگونه که از عنوان نمایشگاه مشخص است این عکس‌ها مجموعه‌ای از پرتره‌های سیاه و سفید از افراد پیر و مسن است و دلیل انتخاب پرتره سیاه و سفید برای این نمایشگاه، نشان دادن حس واقعی این افراد بوده چرا که این نوع از تصاویر پرتره بهتر می‌توانند مفهوم اصلی تصویر و عناصر خاص آن را به مخاطب انتقال دهند. چهره انسان می‌تواند بازتاب‌دهنده‌ی احساسات بسیاری باشد و عکس‌های پرتره سیاه و سفید احساس دراماتیک‌تری می‌دهند”.

این نمایشگاه تا روز شنبه ۵ بهمن‌ماه در نوبت عصر پذیرای علاقمندان به هنر عکاسی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا