لزوم پاسخگویی نماینده مجلس و فرماندار سقز به افکار عمومی

چرا در سفر اخیر نوبخت سخنی از فرودگاه سقز به میان نیامد؟

در دو روز گذشته رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به سنندج آمد، در این سفر همچون گذشته به پروژه‌های مهم و حیاتی استان از جمله راه‌آهن، سدهای آبی، کریدور شمال‌غرب به جنوب‌غرب کشور و… حتی سریال سنجر خان اشاره شد. اما کوچکترین اشاره‌ای به فرودگاه سقز نشد!

آقای نماینده و آقای فرماندار ویژه! اگر این پروژه مهم است، شفاف به مردم پاسخ دهید چرا در سفر، این مقام کشوری، اینگونه به این پروژه مهم بی توجهی شد؟

شما چه رایزنی و کوششی برای سقز با آقای نوبخت داشتید؟ چند طرح و برنامه و درخواستی را پیگیری کردید؟ آیا دلیل خاصی برای عدم اشاره‌ی نوبخت وجود دارد؟ یا شاید از نظر عالی‌جنابان کارها به میزانی دقیق و حساب شده پیش می‌رود که نیازی به تأکید نوبخت نباشد؟!

البته این موضوع فقط مختص فرودگاه نیست، بلایی که در سال‌های اخیر بر سر شهرداری آمده باعث شده تا تمام فکر و ذهن‌تان درگیر این نهاد شود و از سایر بخش‌هایی که می‌تواند توسعه سقز را به دنبال داشته باشد غافل شوید. از جمله فرودگاه، اختصاص آب به زمین‌های پایاب سد، سرمایه‌گذاری خارجی، رونق تولید و… که همگی تعطیل شده است.

 

واکنش نماینده سقز و بانه؛

بهزاد رحیمی در تماس با واکاوی و در واکنش به مطرح نشدن موضوع فرودگاه سقز در سفر نوبخت گفت: ۲۶ طرح و پروژه در استان کردستان جهت اتمام تا پایان این دولت شناسایی شدند که یکی از آنها فرودگاه سقز است.

به گفته رحیمی، علاوه بر بودجه‌ای که برای فرودگاه در سال آینده در نظر گرفته شده، دیروز مصوب شد که ۲۰ میلیارد تومان نیز جهت جابجایی خطوط برق فشارقوی اختصاص یابد. همچنین جاده جایگزین آماده آسفالت است و به محض مساعدت هوا، آسفالت آن انجام و ترافیک جاده مریوان به مسیر جدید منتقل خواهد شد که این موضوع آسفالت باند را هم تسهیل خواهد کرد.

نماینده سقز و بانه با بیان اینکه سالن ترمینال فرودگاه دارای بیش از ۸۰ درصد پیشرفت است گفت: عزم تمام مسئولان دستگاه‌های اجرایی بر این است که فرودگاه سقز تا پایان این دولت به اتمام برسد و من نیز به نوبه‌ی خود برای این کار از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا